Többségüknek azóta sincsen állása.
A fiatalok 37 százaléka veszítette el az állását a koronavírus-járvánnyal összefüggésben – írja a K&H ifjúsági indexe nyomán a Forbes. Az index a 19–29 éves, jelenleg állásban lévő és munkanélküli fiatalok körében vizsgálta a járvány hatásait, a minta reprezentatív.
A munkájukat elvesztők nagyjából 46 százaléka (az összes megkérdezett 17 százaléka) már talált magának új munkahelyet. Budapestet nézve a lap szerint jelentősen magasabb ez az arány.
54 százalék (az összes megkérdezett 20 százaléka) nem tudott elhelyezkedni.
Az ugyanakkor nem derül ki, hogy erre mennyi idejük volt.
A kutatás szerint a fiatalok 46 százalékának állását nem érintette a járványhelyzet. 9 százalék saját döntésből váltott, míg 7 százalék sem a járvány előtt, sem azóta nem volt állásban.
A megkérdezett fiatalok 37 százaléka szeretne inkább külföldön munkát vállalni. A lap szerint a felméréssorozat nyolcéves történetében eddig csak egyszer, 2017-ben volt ilyen magas ez az arány. Egy másik rendkívüli értéket is hozott a felmérés: a fiataloknak mindössze 43 százaléka elégedett a munkájával. A Forbes szerint eddig az 50 százalék volt a jellemző.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.