Republikon: A demokrácia helyzete a legnagyobb probléma a magyar fiatalok szerint
A három ország fiataljainak választói kedvét összehasonlító kutatás szerint Magyarországon a legkevésbé aktívak a 30 év alattiak.
A három ország fiataljainak választói kedvét összehasonlító kutatás szerint Magyarországon a legkevésbé aktívak a 30 év alattiak.
Bár szeretné, sok fiatal nem tudja korán elhagyni a családi otthont. Az alacsony bérek, a magas ingatlanárak és a hosszabbra nyúló tanulmányok kötik röghöz az új generációkat. HVG-Ténytár.
A toxikológus szakember szerint nem szerencsés arra ösztönözni a fiatalokat, hogy több bort igyanak. Véleményét azzal kapcsolatban fejtette ki, hogy a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa most indít egy komoly belföldi promóciós projektet, melyben a fiatalabb fogyasztókat ösztönözik, hogy borászati termékeket fogyasszanak.
A legtöbb veszélyes helyzetért az idős sofőrök okolhatók, de teljesen más okokból a fiatalokkal is előfordul hasonló.
A Budapest Global kutatása szerint elsősorban a tanulók és a magas jövedelemmel rendelkezők lojálisak a fővároshoz.
Milyen változásokat hozhat a fiatalok új szemlélete a gazdaságban, a felsőoktatásban, a munkahelyeken, a közlekedésben vagy a gyógyításban? A jövő és az innováció kérdéskörét a Z generáció szemszögéből járta körül a Bosch-csoport és a Richter Gedeon kutatása.
Több mint 110 ezer érettségiző diák és 55 ezer frissdiplomás kapott propagandalevelet idén a kormányfőtől. Hivatalosan ez nem került semmibe, mert egy állami céggel és a szaktárcával végeztette el ingyen a feladatot Rogán minisztériuma.
Fordulatot jelzett az európai parlamenti választás Európában, a fiatalok minden eddiginél nagyobb számban álltak a szélsőjobboldali pártok mögé. A magyarázat összetett.
A házelnök szerint abból, hogy a kormány egyedül képviseli békepárti álláspontját Európában, “komoly hátrányai is származnak az országnak”.
<strong>A 21 kutatóközpont vizsgálata szerint a független médiumok szerepének felismerése, és a közösségi élmények elősegítése előremozdítaná a legfiatalabb választói korosztály bevonódását a közéletbe.</strong>
Nem tinédzserkorban alszik a legtöbbet az ember, ezt már több kutatás is bizonyította, ám ezek figyelmen kívül hagyták, hogy az adott közösségben milyen szerepet töltenek be a vizsgált egyének.
A mindennapi életet, a személyes kapcsolatokat is alapvetően befolyásoló technológiai változások, ezzel összefüggő mentális problémák, a feldolgozatlan Covid, a politikusi garnitúra elöregedése, az elitek és társadalmi csoportok közti villongások és az ennek nyomán kiélezett feszültségek – a Kaliforniai Egyetem szociológiaprofesszora szerint főként ezek vezettek a fiatal amerikaiak közérzetromlásához és ahhoz a robbanásveszélyes helyzethez, ami polgárháborúba is torkollhat.