Gazdaság hvg.hu 2021. május. 29. 16:24

Orbán bérét annyira nem viselte meg a válság, másokét igen

A miniszterelnök fizetése nőtt, ahogy a hivatalos átlagbér is - csak több lett a munkanélküli és a részmunkaidős, meg az infláció.

"Megviselt bennünket. Nem csak a vállalkozásokat, hanem bennünket, munkavállalókat is, akik bérből és fizetésből élünk, én is közéjük tartozom" - mondta Orbán Viktor miniszterelnök péntek reggel a Kossuth rádióban a koronavírus-válságról.

A Népszava összeállításából az derül ki, hogy a miniszterelnök fizetését - amely körülbelül 2,7 millió forint - nem érintette a válság, sőt 108 ezer forinttal nőtt is a képviselőként kapott bére.

A tavalyi első hullámban ezzel szemben a banki ügyfelek közel felének csökkent a jövedelme - írja a lap. Ebből 360 ezer embernek több mint 30százalékos csökkenéssel kellett szembenéznie. Ezeket a számokat a Népszava a Magyar Nemzeti Bank statisztikáiból szedte össze, egy OTP-s felmérésből pedig az derül ki, hogy minden harmadi háztartásnak romlott a helyzete.

Ezzel egyidőben a hivatalos átlagkereset azonban nőtt, aminek egyik oka az elbocsátásokban és a részmunkaidős átszervezésekben keresendő. Ezek az adatok egyébként csak a nagy cégek, nonprofit szervezetek és költségvetési intézmények alkalmazottaira vonatkoznak. Nem rontják az átlagbért statisztikailag a munkanélküliek sem.

Az összes látható alkalmazott bruttó átlagbére egyébként 423 706 forint volt tavaly.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Arató László (EUrologus) 2024. december. 02. 09:36

Sok jóra nem számíthat a magyar kormány az új Európai Bizottságtól

A régi lendülettel veszi elő a magyar ügyeket a decemberben hivatalba lépő testület A pénzbefagyasztásokkal kapcsolatos eljárások szigorodnak és bővülnek, nem lesz változás az EU migrációs, vagy zöldpolitikájában, és továbbra is napirenden marad a szerződésmódosítások ügye, amely többek között a vétójog eltörlését tartalmazza. Közben a kormány politikai súlya látványosan csökken.