Gazdaság hvg.hu 2019. december. 09. 12:31

Már 10-20 százalékra teszik a magyar kilépést az EU-ból

A következő években el is indulhat a folyamat.

„Elnézve Magyarország jelenlegi pozícióját, az EU-ellenes retorikát és az EU 7-es cikk szerinti eljárás kockázatát, nem vehető nullára az esély, hogy az állam lépéseket tesz az EU-ból való kilépés felé” – mondta a portfolio.hu-nak Steen Jakobsen, a Saxo Bank vezető közgazdásza.

A szakember a következő három évben tíz-húsz százalék esélyt lát egy magyar kilépésre (azért csak ennyit, mert a folyamat hosszabb időt vesz igénybe), ám egyből hozzátette, hogy eszerint még mindig 80-90 százalék az esélye ennek ellenkezőjének.

Szerinte politikai motivációja lehet a magyar kormánynak, hiszen a mostani költségvetési ciklus kifutásával ezzel esetleg jobb alkupozícióba kerülhet a magyar kormány.

Az első lépés az lehet, ha az EU a 7-es cikk értelmében korlátozza Magyarország szavazati jogát és az uniós forrásokat. A teljes pénzbefagyasztásra lehet az Magyarország válasza, hogy elindítja a kilépési folyamatot. Az egyelőre kérdéses, hogy mindezt egy népszavazással akarják-e megerősíteni – magyarázta a lehetséges menetrendet Jakobsen.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.