Vajon mindent rendben fog találni a szervezet az kormánypártnál, amelynek 2010-ig tagja volt?
Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) közölte, hogy hét jelölő szervezetnél vizsgálódik a tavaly áprilisi választás kampánypénzeinek törvényben előírt ellenőrzése keretében.
Ezek
- a Demokratikus Koalíció,
- a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség - Kereszténydemokrata Néppárt,
- a Jobbik Magyarországért Mozgalom,
- a Lehet Más a Politika,
- a Magyar Kétfarkú Kutya Párt,
- a Magyar Szocialista Párt és
- a Magyarországi Németek Országos Önkormányzata.
Az ÁSZ felhívta a figyelmet arra, hogy "az ellenőrzött szervezetek részére megküldött jelentéstervezetek, valamint az abban lévő számvevőszéki megállapítások még tervezetek és nem nyilvánosak. A jelentéstervezetekben lévő megállapítások és egyéb információk nyilvánossá tétele jogosulatlan adatkezelést valósít meg, ami veszélyezteti a jogállam működését."
Az ÁSZ lecsapott a kétfarkúakra is
A Fideszt viszont még mindig nem sikerült megtalálniuk.
Hozzátették azt is, hogy törvényi előírás alapján a 2018. április 8-i országgyűlési választást követő egy éven belül ellenőrzi a jelöltek és jelölőszervezetek választásra fordított pénzeszközeinek felhasználását. Az ÁSZ a hatályos törvényi előírás alapján a választáson indult és azon mandátumhoz jutott jelöltek, valamint az egy százalék feletti listás eredményt elért jelölőszervezetek elszámolásait ellenőrzi a jogszabályi előírások szerint.
Az ÁSZ hangsúlyozza: "mindenben a vonatkozó törvényi előírások szerint, a jogállam védelme, a törvényi előírások betartása érdekében jár el, és a vonatkozó törvények keretei között minden párt számára ugyanazt a jogszabályok szerinti eljárást biztosítja. Az ÁSZ minden pártot azonos törvényi előírások alapján és eljárási szabályok szerint ellenőriz."
"Alapvető szabályokat nem tartottak be" - A Jobbik vegzálásáról és a Momentum büntetéséről kérdeztük az ÁSZ-t
hvg.hu: Az Állami Számvevőszék nyáron megpróbált kapcsolatba lépni a Párbeszéddel és a Momentummal, a két párt azonban a székhelyén nem volt elérhető, így a kampányra vonatkozó elszámolásokat sem tudták leadni időre. Miért tartott ilyen sokáig a két párt ellenőrzése?
A számvevőszéket a Jobbikkal, a Momentummal és az Párbeszéddel szembeni kemény fellépés miatt azzal vádolják, hogy a Fidesz érdekeit szolgálja. A szervezet – amelynek elnöke Domokos László, aki 2010-ig a Fidesz országgyűlési képviselője volt – újra és újra visszautasítja, hogy pártpolitikai érdekek mozgatják.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.