Azt állítják, a döntésnek nincs köze az országot sújtó politikai bojkotthoz, csupán a gáz kitermelésére szeretnének összpontosítani.
Katar januárban kilép a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetétől (OPEC) – jelentette be Szaad al-Kaabi, az oszág új energiaügyi minisztere hétfőn tartott sajtótájékoztatóján. Katar 1961 óta tagja az OPEC-nek, de a tagállamok közül az egyik legkisebb kitermelő, míg a cseppfolyósított földgáz esetében a világ legnagyobb exportőre. Az ország továbbra is folytatja a kőolaj kitermelését, de a jövőben a gáz kitermelésére összpontosítja erőfeszítéseit.
A katari vezetés hétfő reggel tájékoztatta a döntésről az olajkartellt.
Az ország vezetése azzal indokolta a döntést, hogy Katarnak nincs nagy olajkitermelő potenciálja, az igazi ereje a földgázban rejlik, így nemzetközi szerepének megerősítését és hosszú távú stratégiáját az szolgálja, ha a földgáziparra összpontosít.
A miniszter leszögezte, hogy a döntésnek nincs köze a Katart sújtó politikai és gazdasági bojkotthoz. Az OPEC de facto vezetője, Szaúd-Arábia, valamint Bahrein, az Egyesült Arab Emírségek és Egyiptom tavaly június 5-én megszakította diplomáciai és kereskedelmi kapcsolatait Dohával, amelyet a terrorizmus pénzelésével vádol.
A szomszédjai által elszigetelt Katar tagadja, hogy radikális iszlamista szervezeteket támogat, és azzal vádolja riválisait, hogy az uralkodó ász-Száni családot akarják elűzni a hatalomból.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.