Gazdaság hvg.hu 2018. szeptember. 25. 09:41

Még négy évig kérhetnek pénzt szabadidő helyett a rendőrök

Legalábbis ebben bíznak a rendőrségi szakszervezetek.

Akár 2022-ig is megmaradhat annak a lehetősége, hogy a rendőrségi túlórákért ne csak szabadnap, hanem pénz is járjon – derül ki abból a beszámolóból, amelyet a Rendőrségi Érdekegyeztető Tanács (RÉT) szeptember 17-én tartott soros üléséről tett közzé a Független Rendőr Szakszervezet (FRSZ) – írja a napi.hu.

Az érdekvédők információi szerint a jelenlegi szabályozás (vagyis a pénzbeli megváltás lehetősége) meghosszabbítása szerepel a szakmai felettes szervek koncepciójában is, de a szükséges jogszabály-módosítás még nem jelent meg a Magyar Közlönyben. Vélhetően ezt az álláspontot képviseli a Belügyminisztérium is, a kormány azonban még dönthet másként is.

Kontrát Károly, a Belügyminisztérium politikai államtitkára a parlament hétfői ülésnapján azt mondta: 2015 és 2019 között 50 százalékos illetményemelés zajlott a rendvédelmi ágazatban, és nem igaz, hogy több ezren elhagyják a pályát. Jelezte: hamarosan egy belügyi törvénycsomagot nyújtanak be, aminek része lesz a 2019-es illetményemelés is.

Egy 2015-ös jogszabály szerint 2019 januárjától a túlórákat már csak szabadnappal lehet ellentételezni, pénz nem járna majd. Powell Pál, a RÉT munkavállalói oldalának elnöke levelében arra hívta fel a figyelmet, hogy a túlmunka pénzbeli megváltásának eltörlése hátrányosan érinti a rendőröket, nagymértékben növelni fogja a leszereléseket és a rendszerben maradók leterheltségét. Azt szeretnék elérni, hogy 2019 után is maradjon a mostani rendszer. Az FRSZ által nyilvánosságra hozott beszámolóból az is kiderült: a rendőrség hivatásos állománya által teljesített túlszolgálat megváltása 2018 I. félévében 86,66 százalékban pénzben, 13,34 százalékban szabadidőben történt.

Ugyanakkor az FRSZ szerint vannak szolgálati helyek, ahol presszionálják a rendőröket a túlórák lecsúsztatására, tehát, hogy ezt a kompenzációs módozatot válasszák.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.