25 év alatt több mint egymilliárddal csökkent a számuk.
A Világbank megfogalmazása szerint az tekinthető extrém szegénységben élőnek, aki kevesebb, mint 1,9 dollárból él naponta, vagy kevesebb, mint 694 dollárból évente.
1990-ben, amikor a Világbank elkezdte gyűjteni az erre vonatkozó adatokat, még 1,9 milliárd ember élt mélyszegénységben a világon, ami a teljes populáció 36%-át jelentette. Ehhez képest 2015-ben ez a szám már 736 millióra csökkent.
Amellett, hogy egyre kevesebben élnek mélyszegénységben, érdekes adat az is, hogyan tolódott el a szegény emberek földrajzi eloszlása: 1990-ben még csaknem egymilliárd szegény ember élt Kelet-Ázsiában, de a gyors gazdasági növekedésnek köszönhetően ez a szám 2015-re 47 millióra csökkent, ami 2%-os népességarányos szegénység az 1990-es 62%-hoz viszonyítva.
Dél-Afrikában is kevesebben élnek mélyszegénységben, miközben a Szubszaharai Afrikában a szegény emberek száma 278 millióról 400 millióra nőtt, ami egy gyors népességnövekedés eredménye. Ez utóbbinak tudható be, hogy bár a mélyszegénységben élők többen lettek, de arányuk a népességen belül 54%-ról 41%-ra csökkent 25 év alatt – írja a Portfolio a Világbank adataira hivatkozva.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.