Gazdaság 2017. május. 29. 15:43

Orbán a dél-koreai rokonságot fejtegette a gyáravatón

A Samsung új gyárának átadóján kijelölte az új irányt is.

A magyar és a dél-koreai nép közös gyökereiről beszélt Orbán Viktor miniszterelnök Gödön, ahol megnyitották az elektromos autók akkumulátorait gyártó Samsung gyárat. A miniszterelnök szerint a közös kulturális, mitológiai háttér tudományos megalapozottsága ugyan kétségbe vonható, de a közös háttér jókedvű üzletet is lehetővé tesz.

Orbán hosszan méltatta a céget, a dél-koreai gazdaság "lélegzetelállító sikertörténetét", majd azt mondta, Dél-Korea és a Samsung élő példa és figyelmeztetés arra, hogy a világgazdaság nem úgy működik, hogy már eleve le vannak osztva a lapok, "aki később ül az asztalhoz, maximum kibic lehet a másik árnyékában." A világgazdaságban folyamatosan újraosztják a lapokat, ezt a magyaroknak is meg kel érteniük.

Szerinte egyébként javul a helyzet: "az önsajnálat mértéke csökken, megy ki a divatból", több magyar márka is sikerrel állt helyt a nemzetközi gazdaságban. Orbán szerint ugyan Dél-Korea diktálja a tempót, de Közép-Európának sincs oka szégyenkezni, "a fel- és kiemelkedő térségek közé tartozunk." Orbán szerint nőnek a bérek, eltűnik a munkanélküliség és egyre több a beruházás is.

Orbán szerint most "a jövő költözik be Gödre", pár éve még csak képcsöveket gyártottak, most pedig az elektromos járművek akkumulátorait készítik majd, a területen óriási a fejlődés.

Orbán szerint 2017-ben magasabb fokozatba kapcsolt az újraiparosítás, a járműgyártűsban több mint 160 ezren dolgoznak, az ország az egyik járműgyártó centrummá vált. Most a cél az, hogy járműfejlesztő központ és az elektromos autózás éllovasa legyen az ország. A miniszterelnök szerint már "felvettük az iramot."

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.