A családi pótlék összege olyan változatlan, mint a bérek elmaradása a nyugati szinttől. Jöhet a szervizdíj és a laptoptilalom a repülőkön. Ez a hvg.hu heti gazdasági összefoglalója.
Az Európai Szakszervezeti Szövetség magyar kutatója, Galgóczi Béla tanulmányából kiderül: miközben a régióban fokozatosan nőtt a termelékenység (vagyis az adott munkaidőre eső teljesítmény), a bérek felzárkózása ezt nemhogy nem követte, de egyre jobban szakad le Nyugat-Európához képest.
A kutató a magyar, a cseh és a lengyel átlagkeresetet vetette össze a némettel és meglepő eredményre jutott. Amíg a közép-európai országokban a kilencvenes évektől a válságig 10 százalék körüli szintről a német bérek 30 százaléka fölé emelkedtek a bérek, 2008 óta ez az arány jelentősen visszaesett.
A három ország közül nálunk a legtragikusabb a helyzet. Amíg itt az átlagkereset 2008-ban a német 31,9 százaléka volt, két évvel később már csak 29,7 százaléka, 2015-ben pedig alig több mint a negyede, 25,1 százaléka.
Bár Lázár János egy kormányinfón arról beszélt, hogy ki akarják bővíteni a családtámogatási rendszert, a Portfolio pedig korábban arról írt, hogy akár a családi pótlék emeléséről is szó lehet, Novák Katalin, az Emmi államtitkára az ATV-ben közölte, továbbra sem emelik a családi pótlékot, és a kormány még mindig a "munkához kötött támogatásokat" tartja hatékonyabbnak.
A második és harmadik Orbán-kormány alatt egyébként eddig egyáltalán nem emeltek még a családi pótlék összegén, az továbbra is a 2008-as szinten van.
Magyarországnak és Lengyelországnak engedélyeznie kell a civil szervezetek független finanszírozását a meghosszabbítás előtt álló norvég támogatási program keretében – közölte Erna Solberg norvég miniszterelnök.
A politikus az NTB norvég hírügynökségnek nyilatkozva kizárta, hogy a két ország ellenőrizze a források elosztását, szerinte ezt csak független szervezetekre bízhatják. Hozzátette: az illiberális hatalmak nem értik a független civil társadalom szükségességét.
A hét képe: A Diageo alkalmazottai italoznak a cég Váci úti irodaházában berendezett exkluzív bárban, munkaidő után.
A turizmus legnagyobb problémája a munkaerőhiány, amely már a menedzseri szinten is fenyeget, vagyis nincs más út, mint a komoly bérfejlesztés, amivel itthon, illetve az ágazaton belül lehet tartani a dolgozókat - közölte a VG szerint a Turizmus és profit 2017 című konferencián Flesch Tamás, az MSZÉSZ alelnöke.
Az Egyesült Államok kiterjesztetné a laptoptilalmat a repülőgépek utasterében Európára is – értesült a Reuters.
A márciusban bevezetett biztonsági intézkedés eddig csak egyes afrikai és ázsiai muszlim többségű országokat, illetve Törökországot érintette. A laptopokat azért nem lehet többé fölvinni a gépekre, mert azokban viszonylag könnyű robbanószerkezetet elrejteni. Az USA után az Egyesült Királyság is bevezette a tilalmat.
A Vodafone azt közölte: ha a törvény a javaslat szerint módosul, a fogyasztók kedvezőtlenebb feltételekkel vehetnék igénybe a szolgáltatásokat, hiszen a jelenlegi szolgáltatásportfólió árazásánál általában 2 éves futamidővel számolt a cég a tarfiacsomagoknál és a készülékvásárlásoknál.
Megkezdte a napelem-tetőcserepek értékesítését a Tesla. Az Egyesült Államokon kívül a jövő évtől kezdődően lehet hozzájutni az áramot termelő tetőcserepekhez.
Az üvegből készült napelem-tetőcserepeket tavaly ősszel mutatta be a Tesla, röviddel a SolarCity napelemgyártó vállalat akvizícióját megelőzően. A tetőfedő napelemeket hagyományos tetőcserepet és palalemezeket utánozó kivitelben lehet megvásárolni.
A napelemes tetőcserép négyzetméterenként 452 dollárba, azaz 130 ezer forintba kerül.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.