Budapesten az Andy Vana-féle Rádió 1, vidéken a Petőfi Rádió tudott főlegnyerni a Class FM megszűnésével.
A TNS Hoffmann és a Mediameter konzorciumának tavaly év végi mérése szerint a Class FM megszűnésével országosan mindössze másfél százalékponttal csökkent a napi rendszerességgel rádiózók száma, Budapesten pedig egyenesen emelkedett is ez a szám - írja a Kreatív.
A friss eredmények szerint országosan az MTVA két csatornája jelenti az élbolyt, már csak azért is, mert csak az állami adóknak maradt igazi országos lefedettsége. A Kossuthot és a Petőfit holtversenyben a Rádió1 és a Music FM követi a dobogó végén, majd Sláger FM, Dankó Rádió, Klubrádió, Rádió Rock, Bartók, Lánchíd, Info, Klasszik, Jazzy, Karc a sorrend.
Az elemzés szerint ez „gyakorlatilag az októberi sorrend megismétlődése azzal a két lényeges különbséggel, hogy természetesen a Class FM eltűnt, illetve a Rádió1 nagyot lépett fölfelé”.
Budapesten a Sláger FM, Music FM, Rádió 1 a sorrend, utánuk a Kossuth, Petőfi, Klub, Rock, Info, Klasszik, Bartók, Jazzy, Dankó, Lánchíd és Karc következik. Budapesten a Sláger FM és a Rádió1 tört nagyot előre a Class után.
A Rádió1-nél országosan félmillió hallgató landolt, köszönhetően a vételkörzet növelésének és a Morning Show leigazolásának. A másik nagy nyertes a tavaly április óta csökkenőben levő Petőfi: az állami könnyűzenei adó túlnyomórészt vidéken húzott be hallgatókat, a fővárosban minimális az emelkedés.
A Sláger FM csak Budapesten 90 ezer hallgatóval erősödött, a Dankó Rádió karjaiba 70 ezer vidékit kergetett a Class FM leállása, a Music FM pedig elsősorban a fővárosban szedte össze 60 ezer új hallgatóját.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.