Gazdaság hvg.hu 2016. november. 28. 13:43

Így keresnek magányos nőkön százmilliókat

Szamuráj Szerelmi Ballada- ez ma a legmenőbb mobilapplikáció Japánban. A gyengéd szerelemre vágyó hölgyek 12 daliás szamuráj közül választhatnak. Az üzlet remekül megy. A Voltage nevű vállalkozás piacvezető az egész világon. Idén már eddig 102 millió dollár volt a profitja.

A japán férfiak zárkózottak, rejtegetik az érzéseiket. Csak nagyon kevesen tudnak és mernek igazán gyengédek lenni – panaszkodik a szebbik nem a távol-keleti szigetországban. A virtuális szerető viszont végtelenül megértő. A 18-34 közötti japán nők 44 százaléka szűz, és nagyon sokan már le is mondtak a testiségről. Gyengédségre viszont ők is vágynak. Nekik ajánl 88 játékalkalmazást a Voltage japán cég, mely persze már angol nyelvű verziókat is készít. Az USA piaca ugyanis majdnem olyan jelentős, mint a japán ebben a tekintetben. Kína a piacvezető, de Japán szorosan a nyomában jár, míg az USA a harmadik – írja a CNN amerikai hírtelevízió honlapja.

 Az egész biznisz férfiközpontú volt a nyolcvanas években, de azután a vállalkozók felfedezték a hatalmas női piacot. Angelique volt az első ilyen játékalkalmazás Japánban, melynek a célpontja a szebbik nem volt. Azóta futószalagon készülnek a virtuális szerelem letölthető változatai. A szamurájok mellett a rendőrség a másik fontos terep a virtuális változatok számára: a lényeg ugyanis az, hogy sok jó külsejű fiatal férfi szerepeljen. Így a Metro PD: Close to You című műalkotás fiatal és csinos rendőrnője megtalálja álmai lovagját, miközben nyomoz. Az alkalmazást letöltő hölgyek pedig szintén lovagra lelnek igaz, csak virtuálisan.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.