Gazdaság MTI 2016. augusztus. 23. 09:45

Kiásták a világ legnagyobb fekete szarvasgombáját

A szarvasgombából elég 3-5 grammnyit adni az élethez, hogy az felejthetetlen ízű legyen – állítja az az ausztrál farmer, akinek a kutyája a napokban kitúrt egy másfél kilós példányt.

A világ legnagyobb fekete szarvasgombáját találta meg földjén egy ausztrál farmer, aki nem tervezi, hogy eladja az értékes példányt.

Stuart Dunbar, aki szarvasgomba-termesztéssel foglalkozik a Viktória államban lévő Woori Yallockban lévő birtokán, közölte, hogy az 1,511 kilogramm súlyú fekete szarvasgomba túlszárnyalja a Franciaországban 2012-ben talált eddig legnagyobb példányt, amely 1,227 kilós volt.

Bár a páratlan szarvasgomba értéke mintegy 2200 amerikai dollár (603 ezer forint), Dunbar magának akarja megtartani azt.

A férfi a melbourne-i 3AW rádióállomásnak elmondta: birtokán éppen azon fáradozott, hogy megvédje a gombákat a szokatlanul meleg időjárástól, amikor szarvasgomba-kereső kutyája rábukkant a rekordméretű gombára.

Bagi István

"Sóban tartósítom, és magamnak megtartom. Íze és aromája, illetve ritkasága miatt értékes ennyire a szarvasgomba. Elegendő 3-5 grammnyit adni az ételhez, hogy az felejthetetlen legyen" – hangoztatta a férfi.

A fekete szarvasgomba (Tuber melanosporum) a világ második legdrágább szarvasgombafajtája, a legdrágább a fehér szarvasgomba, amelyet isztriai szarvasgombának (Tuber magnatum) is neveznek.

Dunbar a teljesen organikus termesztésnek tulajdonítja rekordméretű gombáját. "Sok nagyméretű gombám van idén, gyanítom, hogy azért, mert az organikus termesztésre összpontosítok, semmiféle műtrágyát, növényvédőt nem használok" – hangsúlyozta.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.