A menedzsment is részvényes lenne, egyébként pedig egy nyugdíjpénztár egy tőkealap-kezelő és titokzatos külföldiek vihetik a bankot.
Egy három cégből álló konzorcium veheti meg az MKB Bankot, amelynek tagja a Metis tőkealap, a Pannónia Nyugdíjpénztár és a luxemburgi székhelyű Blue Robin Investments – mondta Balog Ádám, a cég elnök-vezérigazgatója a Reutersnek szerdán. A tranzakciót még jóvá kell hagynia a Pénzügyi Stabilitási Tanácsnak.
Az MKB eladásáról korábban itt írtunk.
Balog Ádám elmondása szerint a két magyar tulajdonosnak többségi részesedése lesz a bankban. Az elnök-vezérigazgató jelezte, hogy az MKB Bank már 2016-ban 5-10 milliárd forint profitot termelne, 2019-ben pedig részvényei egy részét bevezetné a Budapesti Értéktőzsdére. Az Európai Bizottság januárban tette közzé részletes határozatát, amely elvárásokat fogalmaz meg az MKB szanálási folyamatához kapcsolódva. Ezek között szerepel az is, hogy az MKB-t legalább két pozitív eredménnyel zárt üzleti év után, de legkésőbb az újrastrukturálási időszak végéig be kell vezetni a tőzsdére.
Balog Ádám – aki korábban Matolcsy György helyettese volt az MNB-nél – régebbi közlése szerint az MKB Bankot 2016. június végéig értékesítik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.