Főként személyi és stratégiai változások történtek és vannak folyamatban a Bónusz Brigádot működtető Skoopy Kft.-nél. Többek között új operatív igazgató került a közösségi vásárlással foglalkozó cég élére, de a két alapító továbbra sem megy nyugdíjba. Mindemellett új projektek is szerepelnek az elképzelések között.
A cég operatív irányítását szerdán Donáth Fruzsina vette át, aki négy évig irányította a Mall.hu-t. Vezetése alatt az online pláza másfél milliárdos forgalma közel tízszeresére növekedett – írja a Világgazdaság. A lap információi szerint a Bónusz Brigádot működtető Skoopy Kft. alapítói, Heller Gábor és Kaprinay Zoltán továbbra is maradnak a társaságnál: Heller kreatív igazgatóként, Kaprinay pedig stratégiai vezetőként folytatja pályafutását.
A tulajdonosok a váltást leginkább azzal indokolták, hogy több új projekt is szerepel az elképzeléseik között. Az új kezdeményezések közül egyesek már az ősszel, míg mások az elkövetkezendő években indulhatnak. A cég profiljából adódóan ezek többnyire az e-kereskedelemmel lesznek összefüggésben, de ugyanúgy van bennük nyitottság és kezdeményezőkészség az offline világ felé is.
Az új operatív igazgatóval most elsősorban a 2015 végén indított Gooodot nevű szolgáltatásukra koncentrálnak. A kezdeményezés lényege, hogy rajta keresztül baráti társaságok, munkahelyi kollektívák és családok is gyűjthetnek pénzt meglepetésekre, ugyanakkor maguk a felhasználók is kezdeményezhetnek gyűjtést ismerőseik körében arra, amit szeretnének megkapni például születésnapjukra vagy karácsonyra.
A 2010-ben alapított Bónusz Brigád többek közt tavaly lebonyolított 3,6 milliárdos forgalmával a magyar online kereskedelmi piac egyik meghatározó szereplője. A GKI Digital 2015-ös felmérése szerint bevétele alapján a Bónusz Brigád az öt évnél fiatalabb online üzletek között a második, a magyar tulajdonosú webshopok közt a harmadik, míg az öt éve létező márkák közt az első webshop lett.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.