Gazdaság MTI/hvg.hu 2015. november. 10. 05:25

A magyarok még mindig szívesen nyaralnak Egyiptomban

Úgy tűnik, nem ijedtek meg a magyarok Egyiptomtól az orosz gép tragédiája után sem, egyelőre nincsenek tömeges útlemondások. Az ország besorolásán se változtattak egyelőre, a chartergépek is repülnek még, miközben több ország teljesen leállította a Sarm-es-Sejkbe irányuló járatokat.

Egyelőre nem mondanak le tömegesen egyiptomi utakat a magyarok, az oda irányuló turizmus sorsa az ország biztonsági besorolásán múlik – írta a Világgazdaság kedden. Egyiptomban a turizmus a GDP 11,5, a valutabevételek 14,5 százalékát adja, az ország az orosz és brit turisták elutazása miatt naponta mintegy 4 millió dollárt veszít.

A magyar turisták körében is igen népszerű ország sorsa a hazai utazási piacon is kétséges. Az, hogy leállítják-e a chartergépeket, attól is függ, változtat-e az ország besorolásán a Külgazdasági és Külügyminisztérium, azaz beteszi-e az utazásra nem javasolt célpontok közé – mondta a lapnak Füri Mihályné.

MTI / EPA

A Kartago Tours ügyvezető igazgatója szerint egyelőre nem mondják le az utakat a magyar turisták, bár az érdeklődés egyértelműen csökkent, sokan kivárnak a foglalással.

Az észak-afrikai ország jelenleg "csak" a fokozott biztonsági kockázatot rejtő országok listáján szerepel, azaz az utazási irodák a már befizetett díjakat lemondás esetén csak kötbér levonása után adják vissza – írta a lap.

Az egyik orosz légitársaság Szentpétervárra tartó gépe október 31-én zuhant le 224 emberrel a fedélzetén, senki nem élte túl. Nem sokkal utána az Iszlám Állam vállalta magára a merényletet, amit akkor szakértők még nem tartottak valószínűnek.

A múlt héten aztán a fedélzetre feljuttatott bomba verziója egyre erősödött, és az egyiptomi nyaralóhelyről, ahol a gép felszállt, számos ország már nem engedi repülni a gépeit.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Serdült Viktória 2025. január. 07. 09:30

Laczó Adrienn, lemondott bíró: Dermesztő hatás nyomja rá a bélyegét az egész bírói szervezetre

„Az ember csak akkor veszi észre, hogy nem kapott levegőt, amikor felbukkan a víz alól” – mondja Laczó Adrienn volt bíró, aki januártól egy ügyvédi irodában dolgozik tovább. A Fővárosi Törvényszék Büntető Kollégiumának egykori tanácselnöke szerint a bírák közül egyre többen érzik, hogy olyan nyomás nehezedik rájuk, ami nem megengedhető. Hogyan nyilvánul meg ez a nyomás, és volt-e bármilyen hatása a bírák kiállásának? Miért volt szerinte mélyen sértő az új OBT-elnök nyilatkozata a „zavaró hangokról”? HVG-portré.