2015. július. 29. 19:44 MTI Utolsó frissítés: 2015. július. 29. 19:44 Gazdaság

A vitamintermékek piacán erősít az Egis

Az Egis felvásárolta a Bayer lengyelországi Biovital vitaminkészítmények termékportfólióját.

Az Egis Gyógyszergyár Zrt. felvásárolta a Bayer AG lengyelországi Biovital termékportfólióját; erről a két cég július 29-én aláírt megállapodást - közölte az Egis. A cég ezzel akarja erősíteni a jelenlétét a vény nélkül kapható készítmények belföldi és nemzetközi piacán. A Biovital termékcsalád egyike a legnépszerűbb vitaminkészítményeknek Lengyelországban. 

A készítmények éves forgalma mintegy 1 milliárd forintot tesz ki Lengyelországban, ugyanakkor az ügylet árát üzleti titokra hivatkozással nem kívánta az Egis közölni. A közlemény szerint a felvásárlás révén az Egis a vény nélkül kapható készítmények piacán Magyarország és Oroszország mellett komoly szereplővé válik Lengyelországban is, ahol a Biovital márka imidzsének és forgalmának további növelését kívánja elérni.     

Az Egis termékeivel világszerte több mint 60 országban van jelen, magyarországi székhelyén kívül 18 országban rendelkezik saját kereskedelmi képviselettel, és több mint 4000 embert foglalkoztat. A 2013/2014-es üzleti évben az Egis-csoport nettó árbevétele elérte a 130 milliárd forintot. 

Az addig is többségi tulajdonos francia Servier-csoport 2013 őszén vásárolta ki az Egis kisebbségi tulajdonosait, egyben kivezette a céget a tőzsdéről. A kivásárlásra megajánlott 28 ezer forintos ajánlati ár 218 milliárd forintra értékelte akkor az Egis teljes piaci kapitalizációját. A 49 százaléknyi részvényvásárlás értéke csaknem 107 milliárd forint volt.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.