Bruti: Fábry Sándor mindig is megnevettetett, csak régen vele röhögtem, most meg rajta
A humorista Bruti is reagált Fábry Sándor szavaira, miután utóbbi kijelentette, hogy a Fidesz-kormánytól már semmit nem vár, főleg nem Kossuth-díjat.
A humorista Bruti is reagált Fábry Sándor szavaira, miután utóbbi kijelentette, hogy a Fidesz-kormánytól már semmit nem vár, főleg nem Kossuth-díjat.
Most viszonylagos csönd van a rossz hírű gyomirtó szer, a glifozát körül, sőt néhány hónapja az EU-ban tíz évvel meghosszabbították a használati engedélyét. Az egyik nagy gyártó, a német Bayer mindenesetre, különösebb hírverés nélkül, a vegyszer barátságosabb utódjának fejlesztésén dolgozik.
A magyar fiatalok több mint háromnegyede szerint kifogyunk majd az ivóvízből, harmaduk szerint ráadásul ez hamarosan bekövetkezhet – derül ki a Bayer Barometer 2022 felmérésből. A kutatás azt is megvizsgálta, hogyan viszonyulnak az egészség megőrzéséhez a hazai fiatalok, és kiderült, hogy közel kétharmaduknak van a telefonján valamilyen egészséggel, testmozgással, étrenddel és kalóriák számlálásával kapcsolatos alkalmazás.
A brit orvosok szerint is nagy változást hozhat az az új rákgyógyszer, amely sokat javított egy kétéves kislány állapotán. A készítményt Európában már engedélyezték.
A betegek 10 milliárdot követelnek a Bayertől.
Ez a legnagyobb, zsinórban a harmadik peres eljárás, amelyet elbukott a német vegyipari óriás. Mind a három ítélet azt hagyta jóvá, hogy a cég gyomirtója okozott rákot amerikaiaknál.
Újabb amerikai bíróság állapította meg kedden, hogy rákkeltő a német Bayer vegyipari óriás által forgalmazott Roundup nevű gyomirtó. A döntés ezúttal is San Franciscóban született.
A Gazdasági Versenyhivatal lépett.
A nyereségesség javulását várják a Bayer nagy leépítéséből, 12 ezer dolgozót küldenek el.
A frankfurti tőzsdén a Bayer árfolyama 11 százalékot esett, miután a céghez tartozó Monsantót elkaszálták a rákkeltő gyomirtója miatt.
A német vegy- és gyógyszeripari konszern szerdán zárja le az amerikai vetőmagtermelő és agrárvegyipari cég felvásárlását, és azt tervezi, hogy nem használja tovább annak nevét.
Az Európai Unió szigorú feltételek mellett jóváhagyta, hogy a Bayer német vegyipari konszern felvásárolja a Monsanto amerikai vetőmagtermelő és agrárvegyipari céget – közölte Margrethe Vestager uniós versenyjogi biztos.