A brókerbotrányok történetében előkelő helyet foglal el a Buda-Cash és a Quaestor esete, már ha a kár nagyságát tekintjük, és bár a Wall Street Farkasa nyomukba sem ér, azért Bernard Madoff mögött messze elmaradnak.
Jordan Belfort, a Wall Street Farkasa még Martin Scorsese-t is megihlette, aki filmjében emlékezett meg a tőzsdei csalóról, aki 200 millió dollár értékben követtet el csalást és pénzmosást. Ugyan az összehasonlítást torzítja, hogy ez jó néhány évvel korábban történt, de ezt a teljesítményt magyar kollégáinak sikerült túlszárnyalnia: a Buda-Cashnél a gyanú szerint legalább 60 milliárd forintnyi pénzt csalhattak el (bár az első hírek még 100 milliárdos bukóról szóltak), ami jelenlegi árfolyamon 200 (vagy ha a nagyobb összeget nézzük, akkor 345 millió) dollárt jelent, a Quaestor pedig 150 milliárd forint értékben bocsátott ki fiktív kötvényeket amellett, hogy szabályos kötvénykibocsátásból begyűjtött tízmilliárdokat sem tudja visszafizetni. A kisebb számból – 150 milliárd forint – kiindulva a Quaestor 517 millió dollár értékben okozott kárt.
Madoff korábban az elsők között kezdte el alkalmazni a számítástechnika előnyeit cégénél a részvényárfolyamok jegyzésében. Fejlesztését hamarosan a technológiai részvényeket forgalmazó amerikai tőzsde, a NASDAQ is átvette. Az 1980-as években már a New York-i tőzsde forgalmából is jelentős részt hasított ki, annak mintegy 5 százalékát tudhatta magáénak, később a részvénykereskedők szövetségének elnökévé is megválasztották. Azt azonban kevesen tudták, hogy az exkluzív ügyfelek pénzét már a 1990-es években sem fektette be, hanem klasszikus piramisjátékot hozott létre: a kifizetéseket mindig a többiek befizetéséből eszközölte. Ez természetesen csak úgy valósulhatott meg, hogy hamisította a számokat. Könyvelési csalást követett el, a kimutatott hozamok egyszerűen nem léteztek csak papíron. A 2008-as pénzügyi összeomlást követően több ügyfél is egyszerre akart a pénzéhez nyúlni: ez jelentette Madoff bukását, aki egy bizonyos ponton túl nem tudta teljesíteni a kifizetéseket, és 4 hónapon belül megbukott.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.