Bíróság tette ki Tarsoly Csaba családját egykori luxusvillájukból
Egészen mostanáig ingyen használhatott egy exkluzív budai ingatlant Tarsoly Csaba egykori Quaestor-vezér családja. Egy friss bíróság döntés szerint azonban ki kell költözniük belőle.
Egészen mostanáig ingyen használhatott egy exkluzív budai ingatlant Tarsoly Csaba egykori Quaestor-vezér családja. Egy friss bíróság döntés szerint azonban ki kell költözniük belőle.
Az amerikai adminisztrációnak egyre több olyan információja van, amely Oroszország érdekében dolgozó magyarországi cégekre, személyekre szolgáltat bizonyítékot. Ezek némelyike közvetlenül kapcsolódik Szijjártó Péter Külgazdasági és Külügyminisztériumához.
Tarsoly Csabát bűnszervezetben elkövetett csalásban, sikkasztásban, közokirat-hamisításban is bűnösnek találták. A vádlottak között összesen közel 60 év börtönt és 247 millió forintnyi bűnügyi költséget dobtak szét. Kettejüket felmentették.
Tudatlanság és mohóság, kormányzati kapcsolatokkal kérkedő, gátlástalan hazardőr kötvénykibocsátó, hatósági lazaság – mindez együtt vezetett ahhoz, hogy a 2015 tavaszán bedőlt Quaestor-birodalmat fenntartó 32 ezer kisbefektető a kivételes kártalanítás ellenére is százmilliárdnyit vesztett. Tiborcz István és körei jól jártak. Hétfőn érkezik az elsőfokú ítélet.
Az ingatlan senkinek nem kellett, amíg árverésen hirdették félmilliárdért. Aztán jött egy cég, és megvette úgy, hogy Tarsoly Csaba benne lakott.
Az elsőrendű vádlott a bizonyítékokkal, a tanúvallomásokkal és a szakértői véleményekkel sem volt elégedett.
A 77 milliárdos csalással vádolt Tarsoly szerint ő koncepciós per áldozata.
A bevételt nem a Quaestor-károsultak kapják, a jelzálogjoggal bíró kft-jé.
Tarsoly az ügy többi vádlottjával együtt 2004 és 2010 között több mint 2 milliárd forint vagyoni hátrányt okoztak a Soltvadkert és Vidéke Takarékszövetkezet pénztárának és ezzel együtt 32 ezer kötvényesnek.
Újra és újra kiderül, hogy a 32 ezer kötvényest jó 200 milliárd forinttal átverő Quaestor-birodalom romjaiban is van még vagyon, de abból leginkább a kiváltságosok mazsolázhatnak.
A Quaestor-botrány főszereplőjének személyi titkára mindenkit beperelt, aki írt róla. Minden pert elveszített. Az Alkotmánybíróság is csak egy dologban adott neki igazat: a nevét nem kellett volna közölniük a lapoknak. Igaz, emiatt megsemmisített hat kúriai ítéletet.
Maradtak vagyonelemek az egykori Quaestor-birodalom cégeiben, csakhogy ezekből épp azoknak a kötvényeseknek nem jut, akiknek a pénzére az egész sztori épült. Ezen egyelőre az sem változtat, hogy a bíróság szerint Tarsoly a saját vagyonával is felel a hitelezőknek.