Gazdaság hvg.hu 2015. március. 19. 14:06

Megint Vida Ildikóék orrára koppintottak Varga Mihályék

Kezd kínossá válni a NAV számára a helyzet, pár héten belül többedszer kényszerül magyarázkodásra a hivatal. A felettes szervük, az NGM zéró toleranciát hirdet a szabályszegő NAV-osokkal szemben.

Az után pár órával, hogy a hvg.hu megírta, egy NAV-vezetőt hivatali visszaéléssel gyanúsított meg a hatóság (a rendőrség) a Horváth András által indított áfabotrány miatt elrendelt nyomozás során, a NAV felettes szerve, a Nemzetgazdasági Minisztérium rövid, de kemény hangvételű közleményt adott ki. Azt írják, hogy az adóhatóságnál „alapvető követelmény az, hogy a hivatal összes dolgozója feddhetetlen legyen, és a jogszabályok maradéktalan betartásával végezze munkáját. A szabályokat megszegő alkalmazottakkal szemben zéró toleranciát kell alkalmazni.”

Azt is írja az NGM, hogy „az ügyészség által gyanúsított NAV dolgozót megilleti az ártatlanság vélelme, azonban amennyiben a büntetőeljárás során beigazolódik a bűnössége, a legszigorúbb jogkövetkezményekkel számolhat”.

Talán csak véletlen egybeesés, hogy épp ma jelent meg egy másik hír, miszerint a NAV egykori dolgozóját, egy volt pénzügyőr alezredes ellen vádat emeltek. Az alezredes két éven át pénz ellenében nyomozati adatokat adott ki olyan embereknek, akik ellen büntetőeljárás indult, illetve indulhatott volna az adóhatóságnál a vádirat szerint.

Nemrég az Állami Számvevőszék hozta nagyon kínos helyzetbe a Vida Ildikó vezette NAV-ot, és a Varga Mihály-vezette NGM ott is az ÁSZ mellé állt.

Itt még nagy volt az összhang Vida és Varga között
MTI / Soós Lajos

Az külön pikáns, hogy a NAV nemrég azt igyekezett bagatellizálni, hogy a korrupció házon belül mennyire elterjedt. Az NGM most visszautal erre a NAV-os jelentésre, de más narratívával: Vargáék célja, hogy egyetlen eset se forduljon elő.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. november. 30. 07:00

Európának a katonai kiadások duplája sem lenne elég, ha az USA nélkül kellene védenie Ukrajnát

Donald Trump úgy vélekedhet, hogy legyen most tűzszünet a jelenlegi ukrajnai frontvonalon, Európa pedig oldja meg önerőből a térség biztonságának későbbi fenntartását. Ennek oka részben az, hogy az Egyesült Államoktól a közel-keleti és a csendes-óceáni térség növekvő feszültségei is igénylik az erőforrásokat. Kérdés, mennyi pénz és főként mennyi idő kell az európai hadiipar felfuttatására. Ami Magyarországot illeti, a honvédségi beszerzéseket intéző állami cég elleni kibertámadásban kiszivárgott dokumentumok szerint a jövőben feltehetően annyit sem költ majd védelemre, mint amennyit a NATO-ban vállalt.