Önéletrajz nélkül esély sincs állásokra jelentkezni, ám el sem tudjuk képzelni, hogy mennyi hibát is lehet véteni a CV-kben.
A Huffington Post összeszedett olyan jellemző hibákat az önéletrajzokban, melyek akár egy állásra történő jelentkezésnél komoly zakóval is járhatnak. Ezekről a hibákról lenne szó, melyeket jó lenne elkerülni:
- Helyesírási hibák. Rendkívül ciki tud lenni, ha a korábbi munkahelyünk nevét, vagy netalán a saját nevünket rosszul írjuk – ez nagyfokú figyelmetlenséget jelez.
- Túl hosszú és bonyolult az önéletrajz. Egy HR-esnek nem igazán van ideje nagyon hosszú szövegeket olvasni, legyen rövid és tömör a CV, a részleteket lehet majd az interjún ismertetni.
- Ne nézzen ki úgy egy CV, mint egy Linkedin profil. A legtöbb HR-es nem véletlenül kér CV-t és nem a Linkedin-profil linkjét, ugyanis kíváncsiak arra, hogy miben tudunk különbözni a többi jelentkezőtől.
- Nem igazítjuk az önéletrajzot az adott pozícióhoz. Tudni kell, milyen álláshoz küldjük el a CV-t, így tudjuk ugyanis a legjobb esélyeket adni magunknak.
- Nem megfelelő nyelvezet használata. Nem kell ajnározni magunkat, szuperlatívuszok sem szükségesek.
- A marketing gondolkodás kihagyása. Gondoljunk arra, hogy az önéletrajzunkkal igyekszünk magunkat eladni, ebben a szellemben állítsuk össze a CV-nket.
- Rossz nyelvtan. Ez kulcsfontosságú, figyeljünk erre mindenképpen.
- A sikerek elhallgatása. Ha sikeres volt egy projektünk, akkor azt emeljük is ki.
- Rossz formázás. A külalak is fontos, figyeljünk a formázásra.
- Nincs összefoglaló az elején. Ez már a legtöbb HR-es számára fontos lehet, ugyanis így még tömörebben össze tudjuk foglalni azt, hogy kik vagyunk és mivel foglalkozunk. Ez a szerkesztési képességeinkről is elmond valamit.
- Túlságosan hosszú összegző, ám hiányos önéletrajz. Ezzel ugyanis azt a látszatot lehet kelteni, hogy nem is végeztük el azokat a munkákat, amelyekről az összegzésben beszéltünk, ez nem egy hatékony módja annak, hogy megmutassuk tudásunkat. Érdemesebb lehet kifejteni az egyes cégeknél, hogy mikkel is foglalkoztunk.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.