Újabb szankcókat kap a nyakába Putyin
A fekete-tengeri olajkutatásokra is kiterjeszti a krími szankciókat az Európai Unió.
Az Európai Unió Oroszország fekete-tengeri olaj- és gázfeltáró tevékenységére is kiterjeszti a Krím félszigeti beruházásokat tíltó szankcióit – tájékoztatták a Reuters hírügynökséget szerdán brüsszeli források. A feltehetően az Egyesült Államok hasonló jellegű szankcióival koordinált módon előkészített uniós büntető intézkedéseket az Európai Tanács csütörtök-pénteki találkozóján jelentik be – értesült a hírügynökség.
A szigorítás célja annak demonstrálása lesz, hogy az uniónak a rubel szélsőséges gyengülése ellenére sem áll szándékában enyhíteni a szankciókon mindaddig, amíg Moszkva fel nem hagy a kelet-ukrajnai szakadárok támogatásával – írja a Reuters jelentése.
Az Európai Tanács számára előkészített dokumentum megfogalmazása szerint az új Krím félszigeti szankciók szigorításával az EU azt kívánja támasztani, hogy nem lesz hajlandó elismerni a Krím félsziget illegális annektálását.
A Reuters hírügynökség felidézte egy december 10-i exkluzív értesülését is, amely szerint az új szankciók megtiltják majd uniós állampolgároknak Krím félszigeti vállalatok vásárlását és finanszírozását. Az EU a korábban elrendelt szankciókkal már megtiltotta Krím félszigeti termékek és árucikkek behozatalát, valamit infrastrukturális beruházások finanszírozását a közlekedési, távközlési és energiaipari szektorokban, olaj- és gázipari vállalatokban.
Az új intézkedések termékek, berendezések és technológia értékesítését, átadását és szállítását is megtiltják a térségbe közlekedési, távközlési, energia-, olaj- és gázipari vállalatok számára. A tiltó intézkedések értelmében európai vállalatok nem végezhetnek majd olaj- és gázfeltárási tevékenységet a Fekete-tengeren. Oroszország a Krím félsziget annektálásával jelentős, korábban ukrán fennhatóság alatt álló fekete-tengeri olaj- és gázmezőkre tett szert.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.