Gazdaság MTI 2014. november. 20. 12:35

Mol: "Boldogan eladjuk az INA-t"

Ha nem sikerül megegyezni az irányítói jogokról a horvát kormánnyal, a Mol készen áll, hogy eladja részesedését az INA-ban, ugyanakkor az a céljuk, hogy kiegyezzenek – közölte a magyar vállalat a CNBC televízióval. Washington nem szeretné, ha a részesedés a Gazprom kezébe kerülne – ez ügyben a Mol illetékese azt mondta, hogy pozitív eredménnyel tárgyaltak az amerikai kormánnyal.

A Mol kész eladni részesedését az INA-ban, ha a horvát kormánnyal folytatott tárgyalások nem vezetnek eredményre – mondta el a cég pénzügyi vezérigazgató-helyettese a CNBC amerikai gazdasági hírcsatorna műsorának adott interjújában.

"Az INA-nak nyereségorientált vállalatnak kell maradnia, és a Mol meg akarja tartani az irányítói jogokat. Amennyiben ez nem működik, boldogan eladjuk a vállalatot" – mondta Simola József. Hozzátette: a Mol már kapott ajánlatokat INA-részesedésére, de konkrét cégeket nem nevezett meg.

A vezérigazgató-helyettes ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a Mol elsődleges célja, hogy megegyezzen a horvát kormánnyal. 

Túry Gergely

A riporter kiváncsi volt arra, tárgyal-e még a Mol Washingtonnal, amely nem szeretné, ha az INA az orosz Gazprom kezébe kerülne. Simola József azt válaszolta: "Tárgyalunk az amerikai kormánnyal, és van pozitív fejlemény". 

A Bloomberg eközben úgy értesült, hogy a genfi székhelyű Klesch-csoport, amely érdeklődik a Mol INA-részesedése iránt, már megkezdte a horvát olajcég átvilágítását. A Klesch-csoport tulajdonosa, az amerikai Gary Klesch szeptemberben azt mondta a Bloombergnek, hogy öt-hat olajfinomítót vásárolna Európában. 

A Mol és Zágráb között már régóta vita van az INA irányítási jogairól. Az INA-ban a Molnak 49,1 százalékos részesedése van.

 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.