Egy önéletrajzban sokat számíthat, milyen fotó van ott elhelyezve rólunk. Ha valaki egy startuphoz szeretne jelentkezni, akkor itt van egy tipp arra, hogy milyen fényképet érdemes elhelyezni a LinkedInen található profilunkon – és milyet semmiképp sem.
Egy önéletrajzban sok esetben nagyot nyom a latban, hogy milyen fotó van elhelyezve rólunk – írja a Business Insider. Ha valaki például egy startupnál szeretne dolgozni, akkor a leginkább azzal tud jó pontot szerezni reménybeli munkahelyénél, így annál az embernél is, aki végignézi LinekdInes profilját, hogy nem öltönyös, kosztümös képet tesz fel magáról.
A startupoknál ugyanis a laza munkahelyi viselet a jellemző, az informatikusok nem szeretik az öltönyt, így a többség számára sem ez a meghatározó. Az öltöny ráadásul sokat elmondhat annak viselőjéről is, amely például az adott startupnál jellemző munkakultúrával nem biztos, hogy összhangban van. Például a túl sok koncentráció a külsőségekre elveheti a figyelmet az igazi munkától, vagy az öltöny kisebb önbizalmat is jelezhet (az öltönnyel akarunk kitűnni, megtámogatni önbizalmunkat).
A formális öltözködés ráadásul a merev munkahelyi szabályokra is rámutat, a stratupok ugyanakkor épp ez ellen küzdenek. Az öltönnyel azt az üzenetet küldhetjük a startupoknak, hogy nem illünk bele az ottani munkakultúrába. Így ha startupos munkahelyet szeretnénk, akkor maradjunk a lazább öltözködési stílus mellett, és ilyen fotót rakjunk profilunkra.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.