Minden bizonnyal mindennél több írás született arról, hogyan lehet minél több pénzt keresni, mint bármilyen más témáról. A Business Insider összegyűjtött kilenc tippet, hogyan váljunk millimosokká.
Minden bizonnyal mindennél több írás született arról, hogyan lehet minél több pénzt keresni, mint bármilyen más témáról. A Business Insider összegyűjtött kilenc tippet, hogyan váljunk millimosokká. A lap szerint igazából nincs titok a nagyobb pénzösszegek kicsiholása mögött, a probléma ugyanakkor az, hogy az emberek könnyen akarnak pénzhez jutni, úgy pedig ez nem fög összejönni. A lap végigvette, hogy a milliomosok hogyan váltak gazdaggá, milyen utat lehet ehhez követni.
Először is az amerikai milliomosok jelentős része nem született gazdag családba, és igazán kemény környékeken nőttek fel. A versengés és a kitűnni akarás ebből a közegből jó hatással van a vezetők kinevelődésére. Másodsorban érdemes azzal foglalkozni munkaként, amit szeretünk, és imádkozni, hogy minderre piac is lesz. Ezek után megfontolandó, hogy a technológiai startupok irányába forduljunk, mivel a Szilícium-völgy felfutása elképesztő mennyiségű gazdag embert termelt ki, csak a Microsoftnak egyedül 12 ezer ember dollármilliomossá válásához "van köze". A milliomosok jelentős része saját üzletének tulajdonosa is, és a megkeresett pénzt visszaforgatja vállalkozásába, nem költi el mindenféle feleslegesnek tűnő csecsebecsékre.
Érdemes okos kockázatokat vállalni, és hallgatni az ösztöneinkre is. Természetesen így többször hozunk hibás döntést, mit helyeset, ám senki sem jutott úgy előre, ha csak a biztonságosra játszott. A legtöbb milliomos emellett irgalmatlan sokat dolgozik, a Yahoo vezérigazgatója, Marissa Mayer például 90 órát dolgozik hetente, tehát sokat fel kell áldozni a vagyonért. Érdemes nem csak a virtuális világban mozogni, hanem személyesen is találkozni emberekkel, kapcsolatokat építeni, mivel ez sok esetben többet nyom a latban.
Lehetőség szerint érdemes házasnak is maradni, mivel egy válás szétszabdalja a vagyont – ha ebből a szempontból nézzük a helyzetet. A lap szerint épp ebből kifolyólag és ebből a nézőpontból csak a szegények vagy az igazán gazdagok engedhetnék meg maguknak a válást. A megszerzett pénzünket pedig lehetőleg ne egy helyen és befektetési formában, diverzifikáljunk.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.