Megvált az amerikai kormány GM-részesedésétől
Az állam által utolsóként eladott 31,1 millió részvény kevesebb mint 2 százalékos tulajdoni hányadot képviselt. A legnagyobb amerikai autógyártót bő négy éve, a pénzügyi válság kitörése után a kormányzati mentőakció mentette meg a csődhelyzettől. Az állam akkor 61 százalékos részesedést szerzett.
Mintegy 10 milliárd dolláros veszteséggel teljesen megvált az amerikai kormányzat attól a részesedésétől, amelyet négy éve vásárolt a General Motors autógyártó vállalatban, hogy segítse a neves céget a nemzetközi pénzügyi válság elleni küzdelemben.
Az állam által utolsóként eladott 31,1 millió részvény kevesebb mint 2 százalékos tulajdoni hányadot képviselt.
A pénzügyminisztérium közlése szerint az adófizetőknek jóval többe került volna a most bejelentett veszteségnél, ha a cég csődbe megy. Így ráadásul - jelezte a tárca - segítettek egymillió munkahely megtartásában és a teljes autóipar talpra állásában.
A legnagyobb amerikai autógyártót bő négy éve, a pénzügyi válság kitörése után csak egy 49,5 milliárd dolláros kormányzati mentőakció mentette meg a csődhelyzettől. Az állam a tőkeinjekcióval 61 százalékos részesedést szerzett.
A GM 2010 végén visszatért a tőzsdére, az állam azóta folyamatosan csökkentette tulajdoni hányadát.
Az állami részvényeladások befejeződésének hírére a cég részvényei erősödtek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.