A BÉT-re is átragadt a rossz hangulat
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 158,45 pontos, 0,84 százalékos csökkenéssel 18 632,25 ponton zárt kedden. A részvénypiac forgalma 9,7 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
Német Sándor, a Buda-Cash Brókerház Zrt. kereskedelmi igazgatóhelyettese azt mondta: a nyugat-európai tőzsdék korrekcióba kezdtek a hétvégi makroadatok előtt. Az elmúlt időszak nagy emelkedése után profitrealizálás kezdődött, arra gondolva, hátha az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed március helyett már decemberben megkezdi likviditásnövelő programjának kivezetését.
Hozzátette: az elmúlt időszak makrogazdasági adatai elég jók voltak, és ha pénteken is jók lesznek a foglalkoztatási statisztikák, növekedési mutatók, akkor nagyobb az esélye annak, hogy már decemberben megkezdődik a Fed havi 85 milliárd dolláros eszközvásárlási programjának leépítése.
A magyar piac kevésbé esik, mert alulteljesítő volt az elmúlt években a nyugat-európai piacokhoz képest, így nem érintik annyira a nemzetközi tőkemozgások. Persze azért a nemzetközi hangulatnak megfelelően esett, de míg a DAX 1,6 százalékot, a BUX csak ennek a felét – mondta Német Sándor.
A Mol ára 80 forinttal, 0,57 százalékkal 13 920 forintra csökkent, 970,1 millió forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 119 forinttal, 2,65 százalékkal 4380 forintra esett, forgalmuk 2,9 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 290 forintot ért, forgalma 1,0 milliárd forint volt.
A Richter 40 forinttal, 0,89 százalékkal 4510 forintra erősödött, forgalma 4,7 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama nem változott, 27 800 forintot ért, forgalma 7,4 millió forint volt.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1229,82 ponton zárt kedden, ez 7,63 pontos, 0,62 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.