A legtöbben alábecslik azt az elképesztő átalakulást, amelyen Európa – kényszerből bár – de végigment. Még nem jött el a Kánaán, de nagy változások voltak. Ezeknek a változásoknak köszönhetően pedig már nincs szükség olyan nagy nadrágszíjmeghúzásra, és ha nem kell tovább szorítani, akkor valóban beindulhat a növekedés, mert nem lesz szembeszél.
A legtöbben alábecslik azt az elképesztő átalakulást, amelyen Európa, kényszerből bár, de végigment – írja Zsiday Viktor befektetési szakértő friss blogbejegyzésében. Európának sok problémája van, illetve volt, de a kontinensen belüli egyensúlytalanságok "borították majdnem ki a bilit". A déli államok folyamatos, és egyre növekvő folyó fizetési mérleg hiánnyal küzdöttek, a válság hatására pedig a költségvetési hiányuk is felszökött, ebben azonban már komoly változásokat láthatunk.
A görögök például – a kamatokat nem beleszámítva – már többletes költségvetéssel rendelkeznek. Ez hihetetlen javulás a néhány évvel ezelőtti helyzethez képest, írja Zsiday. Látni kell, hogy számos európai ország gigantikus erőfeszítéseket tett, és ennek meg is van az eredménye. Még nem jött el a Kánaán, de nagy változások voltak. Ezeknek a változásoknak köszönhetően pedig már nincs szükség olyan nagy nadrágszíjmeghúzásra, és ha nem kell tovább szorítani, akkor valóban beindulhat a növekedés, mert nem lesz szembeszél.
"Töketlenek, állandóan bénáznak, egymással veszekednek, de ennek ellenére mégis csak menetel tovább Európa, és egyelőre nem is rossz irányba" – fejti ki a befektetési szakértő.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.