Nem fizette vissza a casco díjakat a Lombard
A Lombard Lízing Zrt. a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) határozatában megszabott augusztus végi határidőig azért nem fizette vissza ügyfeleinek a 380 millió forintos cascodíj-többletet, mivel a határozatot megtámadta a bíróságnál – közölte a társaság kedden.
A PSZÁF július elején hozta meg határozatát, amely szerint a pénzügyi vállalkozás devizaalapú gépjárműhitelei kapcsán a csoportos biztosítás keretében felmerülő casco díjakat devizában terhelte a fogyasztókra, holott a biztosítás forintalapú volt, és azt a Lombard Lízing is forintban fizette a biztosítónak.
Ennek értelmében a társaság közel 14 ezer casco biztosítást tartalmazó szerződésénél azért számított fel magasabb kamatot, mert az érintett fogyasztóknak a tőke- és kamattartozás mellett a casco díját is devizaalapon kellett megfizetniük. A Lombardot ezért 20 millió forintra bírságolta a felügyelet, és kötelezte, hogy a 380 millió forint többlet casco díjat augusztus 31-ig fizesse vissza az ügyfeleinek.
A Lombard – a törvény által biztosított határidőn belül – keresettel élt az illetékes bíróság előtt, továbbá kérte a határozat végrehajtásának felfüggesztését – áll a társaság közleményében. Változatlanul azon a véleményen van a cég, hogy jogszerűen cselekedett.
A PSZÁF határozatában leírta azt is, hogy a "KHR bekerülési díj" elnevezésű díjtétel egyoldalú módosításakor, több esetben a hitelintézeti törvényben előírt 60 nap helyett három, illetve öt nappal hirdette ki a díjtételek módosítását a Lombard. Ezen túl súlyosan megsértette a jogszabályi előírásokat azzal, hogy nem tájékoztatta levélben szerződött fogyasztóit a díjtétel módosításáról.
Ezért 5 millió forint bírságot szabott ki a felügyelet, és 1 millió forint visszatérítésére kötelezte a társaságot. Erről ezt tartalmazza a közlemény, a KHR-díjak indexálása kapcsán a határozatban foglaltak végrehajtása megtörtént, az érintett ügyfeleket a Lombard írásban tájékoztatta.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.