Az atomerőmű alatti talajvízben a decemberi, nem kiugró adatok után most óriási sugárszennyezettséget mértek. Félő, hogy a területen felhalmozott, szennyezett anyag a tengerbe szivárog.
Az erőművet üzemeltető TEPCO még szerdán hozta nyilvánosságra, hogy a Fukusima 1. atomerőmű kettes atomreaktorának turbinacsarnoka alatti kútból kiszivattyúzott talajvízben a sugárzó stroncium szintje harmincszorosa, a tríciumé pedig nyolcszorosa volt a megengedettnek - írta meg az NHK japán tévécsatornára hivatkoztva az energiainfo.hu.
A májusban és júniusban végzett mérések most közzétett eredményei azért meglepőek, mert jelentősen magasabb adatokat mutatnak, mint a tavaly decemberben mértek. Azt a TEPCO is elismeri, hogy a változás oka az lehet, hogy a fukusimai baleset után a reaktorok hűtésére használt, erősen beszennyezett víz mostanra beszivárgott a talajba. A cég ugyanakkor azt tagadta, hogy a sugárszennyezett talajvíz a tengerbe szivárgott volna, sőt, újabb kutak ásását és az erőművet a tengertől elhatároló falak és hullámtörők megerősítését ígérték.
Korábban több szivárgás történt az erőmű területén, ahol mintegy 24 ezer tonna szennyezett vizet tárolnak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.