2013. január. 25. 13:55 MTI Utolsó frissítés: 2013. január. 25. 13:52 Gazdaság

Orbán a hiányról is tárgyal Barrosóval

Az államháztartás hiányáról is tárgyal majd Brüsszelben a jövő héten Orbán Viktor miniszterelnök José Manuel Barrosóval, az Európai Bizottság elnökével - közölte pénteken a brüsszeli testület jövő heti munkatervét ismertetve Frédéric Vincent, a bizottság szóvivője.

A magyar miniszterelnök és Barroso megbeszélésein várhatóan szó esik majd az Európai Unió következő, 2014 és 2020 közötti időszakra vonatkozó többéves pénzügyi keretéről is, ahogy a bankunió megteremtésének lépéseiről, valamint a gazdasági és monetáris unió átalakításáról is tárgyalhatnak.

A magyar államháztartási hiány azért szerepelhet Orbán Viktor és Barroso megbeszéléseinek napirendjén, mert Magyarország ellen gyakorlatilag uniós csatlakozása óta túlzottdeficit-eljárás folyik.

Magyarországnak az elmúlt években nem sikerült az államháztartás hiányát a stabilitási és növekedési paktumban rögzített, a GDP három százalékában meghatározott küszöb alá csökkenteni. Novemberben nyilvánosságra hozott őszi előrejelzésében az Európai Bizottság mind 2012-re, mind az idei évre 3 százalék alatti hiányt jósolt Magyarország számára, 2014-re viszont ismét három százalék fölötti deficitet jeleztek előre.

Múlt héten Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség államtitkára közölte, hogy Orbán Viktor brüsszeli látogatása alkalmával a bizottság elnökén kívül Herman Van Rompuyjel, az Európai Tanács elnökével, valamint Martin Schulzcal, az Európai Parlament első emberével is találkozik.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?