2013. január. 18. 11:55 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. január. 18. 11:49 Gazdaság

Korrupcióellenes kerekasztalt kezdeményez az LMP

Korrupcióellenes kerekasztalra hívja az LMP a kormányzati és alkotmányos szervek vezetőit, parlamenti frakcióvezetőket, valamint a korrupcióval foglalkozó kutatóintézetek és civil szervezetek képviselőit. Az ellenzéki párt a tárgyalással egy kormányzati ciklusokon átívelő, konszenzuson alapuló antikorrupciós cselekvési terv, a korrupció elleni minimum megalkotását kívánja elérni.

Magyarországon évente 200-300 milliárd forint cserél korrupt módon gazdát, de az okozott kár sokkal nagyobb, hiszen ezzel a társadalom alapvető intézményeibe vetett bizalom szűnik meg. Ez az összeg fájóan hiányzik az oktatásból, az egészségügyből vagy éppen a természetvédelmi szervezetrendszerből; múltunkból, jelenünkből és sajnos már a jövőnkből is - közölte Schiffer András és Karácsony Gergely pénteken.
 
A Lehet Más a Politika első közpolitikai programja is a korrupció megszüntetésére irányult: 2008 novemberében mutatta be antikorrupciós 12 pontját

"Az LMP hitvallása, hogy a korrupció elleni fellépésben közmegegyezésre és következetességre van szükség, ezért parlamenti pártokat, kormányzati és alkotmányos szerveket, valamint a korrupcióval foglalkozó kutatóintézeteket és civil szervezeteket is be akarja vonni a korrupcióellenes fellépésbe" - olvasható a közleményben.

A párt ezért február 15-én kerekasztalra hívja a közigazgatási és igazságügyi minisztert, az Állami Számvevőszék elnökét, parlamenti frakcióvezetőket, a Budapesti Corvinus Egyetem Korrupciókutató-központjának vezetőjét és a korrupcióval foglalkozó civil szervezetek – a Transparency International, K-monitor, atlatszo.hu – képviselőit. 
 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Horn Andrea 2025. január. 15. 19:50

Még viszi a szél a lángokat, hogyan lesz ebből olimpia Los Angelesben?

Még meg sem fékezték a pusztító tüzeket, el sem kezdődhetett az egyébként gigászi összegűre becsült károk felmérése, Los Angeles vezetésének már amiatt főhet a feje, hogyan tudja mindössze három és fél év múlva a nyári olimpiára érkező emberek millióit fogadni. Az egyébként is deficites költségvetésű városnak meg kell találnia az egyensúlyt abban, mennyit költ a természeti katasztrófa utáni helyreállításra, és mennyit az olimpiai felkészülésre. Nem könnyíti a helyzetét, hogy anyagi felelősséget vállalt arra az esetre, ha a 6,9 milliárd dollárosra becsült büdzsé túlszalad.