2012. november. 27. 16:20 hvg.hu Utolsó frissítés: 2012. november. 27. 16:14 Gazdaság

OECD: Súlyosabb a helyzet Magyarországon, mint gondolták

Rontotta növekedési kilátásáit Magyarországgal kapcsolatban a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD).

Az OECD szerint a magyar gazdaság a májusban jelzett 1,5 százalék helyett 1,6 százalékkal csökken idén. De ami még súlyosabb: 2013-ra a nemzetközi szervezet jelentősen lerontotta fél évvel korábbi előrejelzését. 1,1 százalékos növekedés helyett az OECD szakértői szerint jövőre is marad a kis mértékű zsugorodás (-0,1 százalék),

Az OECD ugyanakkor elfogadta, hogy a kormány tartja a költségvetési szigort, és azzal számol, hogy az államháztartás GDP-arányos deficitje az idei 3 százalékról jövőre 2,7 százalékra csökken, és ezen a szinten marad 2014-ben is

Az OECD ugyanakkor szól arról is, hogy jelentősek az inflációs kockázatok, melyek szerintük meghaladják a 6 százalékot, ami kétségessé teszi a jegybanki inflációs cél teljesíthetőségét. 

Az előrejelzés szerint az EU/IMF-hitelmegállapodás megkötése kulcsfontosságú, különben gyorsan veszélybe kerülhet a költségvetés fenntarthatósága, és tovább romolhat a kormány hitelessége. Az OECD anyaga szól az elmúlt időszakban végrehajtott kamatcsökkentésekről is: eszerint ezek az árstabilitást, valamint a monetáris politika hitelességét is veszélyeztetik.

zöldhasú
Hirdetés
Gazdaság Tiszai Balázs 2024. december. 04. 17:30

Dél-Korea elmúlt 24 órája: amikor annyira utál mindenki, hogy csak az önpuccs tűnik megoldásnak, de még az se sikerül

Jun Szuk Jeol elnök a hadiállapot kihirdetésével majd visszavonásával néhány óra leforgása alatt szilánkjaira zúzta szét azt a képet, ami a nyugati világ lakosainak többségében élt Dél-Koreáról, miközben saját népe elé véres és traumatikus képeket rángatott elő a kollektív emlékezetből. A villámgyorsan hamvába hullt önpuccsból akár halálos ítélet is születhet, a dél-koreai kormány bukása már csak formaságnak tűnik.