Megállt a forint gyengülése
A hétfő délelőtti erőteljes gyengülés után a forint árfolyama estére stabilizálódott a bankközi piacon.
Hétfő este háromnegyed nyolcra az euró 285 forint környékén, a dollár 220,8 forintnál, a frank 235,80 forintnál, a jen pedig 2,768 forinton stabilizálódott.
Korábban az eurónak a dollárral szembeni gyengülése, illetve magyarországi tényezők is gyengítették a forintot. Az elemzők szerint a piacok beárazták Varga Mihálynak, a hiteltárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszternek az IMF/EU-megállapodással kapcsolatos legutóbbi nyilatkozatait. A politikus egy hétfő reggeli interjújában úgy fogalmazott: "az élet megy tovább" akkor is, ha nem születik megállapodás.
Pénteken egy fórumon pedig arról beszélt, noha a kormány azon van, hogy legyen megállapodás, ha a nemzetközi szervezetek nem ismerik fel, hogy a magyar kormánynak van saját programja, elképzelése, akkor nagyon sokáig fognak húzódni a tárgyalások, és a végén nem lesz eredmény.
Az eurót 284,95 forinton jegyezték közép-európai idő szerint este háromnegyed nyolckor. Korán reggel még 282,50 forint környékén jegyezték a közös európai fizetőeszközt. Az euró dollárárfolyama a reggeli 1,292 feletti szintekről 1,290 dollárra csökkent az esti órákra.
A dollárt 220,90 forinton jegyezték hétfő este a reggeli 219 forint alatti jegyzések után. A frank jegyzése hétfőn 233,70 forintról 235,81 forintra, a japán jené 2,7450 forintról 2,7676 forintra nőtt. Gyengültek hétfőn a régiós devizák is az euróval szemben. Az euró jegyzése a reggeli 4,14 zlotyról 4,15 zloty környékére, az euró csehkorona-árfolyama 24,93 koronáról 25 korona fölé nőtt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.