2012. május. 07. 17:50 MTI Utolsó frissítés: 2012. május. 07. 17:39 Gazdaság

Kisegíti az állam a spanyol bankokat, ha kell

A spanyol kormány várhatóan újabb intézkedéseket jelent be a héten a rossz hitelállománnyal küszködő bankok támogatására - mondta Mariano Rajoy miniszterelnök hétfőn egy rádióinterjúban. Részletekre nem tért ki, de nem zárta ki, hogy szükség esetén állami pénzt adnak a pénzintézeteknek.

"A legkevésbé sem szeretnék közpénzt pumpálni a bankrendszerbe vagy közpénzből hitelt nyújtani a bankoknak, de ha szükséges, habozás nélkül meg fogom tenni, mint ahogy más európai országok is megtették" - mondta az Onda Cero rádiónak.

Az ingatlanbuborék kipukkadása, 2008 után robbanásszerűen nőtt a bankok rossz hitelállománya, mert a válság és a növekvő munkanélküliség miatt az emberek nem tudták törleszteni jelzáloghiteleiket. A spanyol jegybank adatai szerint a bankrendszer "kétes kinnlevősége" 175 milliárd euróra rúg.

Az El Pais című lap úgy tudja, hogy a kormány a Bankia SA-t készül megsegíteni. Spanyolország negyedik legnagyobb bankját különösen súlyosan érintette az ingatlanpiac összeomlása, és legalább 30 milliárd eurónyi rossz eszközt tart portfóliójában.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.