Kis mínuszban nyitott a BUX
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2,65 pontos csökkenéssel, 18 937,90 ponton nyitott pénteken. A csütörtöki záró értékéhez képest ez 0,01 század százalékos gyengülés.
Králik István, a KBC üzletkötője a pénteki kereskedés nyitása előtt azt mondta: nem várható különösebb fordulat a magyar részvénypiacon, továbbra is az EU/IMF megállapodás marad a fő téma. Amíg nincs több konkrétum ezzel kapcsolatban, addig a BÉT is "felfelé korlátos", vagyis a BUX bizonyos szinteket nem tud áttörni, "lefordul" – fogalmazott.
A forgalom alacsony maradhat, miután a befektetők kivárnak a pozíciók felvételével az EU/IMF-megállapodással kapcsolatos konkrétumokig. Ezt csak erősíti, és további bizonytalanságot okoz, hogy londoni elemzők szerint csúszhat a megállapodás – tette hozzá.
Balásy Zsolt, az MKB elemzője szerint nagyon enyhe korrekció volt a fejlett piacokon az utóbbi napokban, aminek a magyar piacon is volt egy kis hatása. "Azonban miután a lefelé irány nemigen jött össze, a töretlen emelkedő trendeket elnézve lassan akár ismét próbálkozhat a világ a felfelével, pénteken enyhén pozitív nyitás várható mindenfelé" - jelezte.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 112,52 pontos, 0,59 százalékos csökkenéssel, 18 940,55 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma mindössze 8,4 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
A Mol változatlan árfolyamon, 19 200 forinton zárt, forgalma 500,2 millió forint volt. Az OTP-részvények ára 67 forinttal, 1,72 százalékkal 3824 forintra esett 6,5 milliárd forintos forgalomban.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.