Akár 20-30 százalékos olajár-emelkedéshez is vezethet az iráni olajszállítások leállása a Nemzetközi Valutaalap (IMF) szerint, ugyanakkor a világ elsőszámú olajexportőre, Szaúd-Arábia az exportkiesés esetére a kitermelési mennyiségek erős növelését helyezte kilátásba.
Az IMF vezérigazgatója szerint az olajárak hirtelen és erős növekedése komoly következményekkel járna az egész világgazdaságra. Christine Lagarde kedden Újdelhiben nyilatkozott erről.
A szaúdi olajminiszter ugyanakkor kedden azt közölte, hogy országa a kitermelési mennyiségek növekedésével megálljt tudna parancsolni az olajárak szárnyalásának, amit az olajpiacoknak a szűk keresztmetszetektől való "nem igazolható aggodalmával" magyarázott. A szaúdi királyság a magas olajárak világgazdaságra gyakorolt hatásától tartva ismét "igazságos szintre" szeretné leszorítani az olajárakat.
Ali al-Naimi nyilatkozatára, mind a Brent, mind a WTI könnyűolaj világpiaci ára közel 2 dollárral csökkent. Közép-európai idő szerint 18 óra körül a WTI 1,96 dolláros csökkenéssel 106,13 dolláron állt, az északi-tengeri Brent 1,55 dolláros eséssel 124,16 dolláron.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.