2012. február. 17. 18:21 MTI Utolsó frissítés: 2012. február. 17. 18:16 Gazdaság

Dél-Koreában keres befektetőket az NGM

Dél-Koreában befektetőkkel is tárgyalt Hidvéghi Balázs, az NGM helyettes államtitkára.

Magyarországon már megtelepedett koreai cégek vezetőivel, valamint új potenciális befektetőkkel is találkozott dél-koreai hivatalos látogatása során Hidvéghi Balázs külgazdaságért és nemzetközi ügyekért felelős helyettes államtitkár - közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium pénteken. 

Hidvéghi Balázs február 13-16. között tartózkodott Dél-Koreában, ahol tárgyalásokat folytatott a gazdasági, a külügy-, és a mezőgazdasági minisztérium vezetőivel, valamint Jong-Wha Lee-vel, a koreai elnök gazdasági főtanácsadójával. A Magyarországon jelen lévő legnagyobb dél-koreai cégek közül a Samsung Electronics, a Samsung SDI, a Hankook Tire és a Samyang vezetőivel találkozott. 

Február 16-án sor került Hidvéghi Balázs, valamint koreai oldalról Moon Jae Do, a Tudásalapú Gazdasági Minisztérium miniszterhelyettesének társelnökletével a Magyar-Dél-Koreai Gazdasági Vegyesbizottság Ipari Albizottságának 4. ülésére. Az ülésen áttekintették a felek kétoldalú gazdasági kapcsolatok helyzetét, valamint az együttműködés további lehetőségeit. Ezen a rendezvényen Dobos Erzsébet, a Nemzeti Külgazdasági Hivatal, a HITA elnöke is részt vett. 

A helyettes államtitkár kijelentette, hogy Magyarország további, stratégiai együttműködésben érdekelt Koreával, ezért hamarosan magyar üzletember delegáció kíséretében újabb magas szintű gazdaságdiplomáciai küldöttség utazik az ázsiai országba.

A kétoldalú gazdasági kapcsolatok fejlesztésében húzóerőként hat a dél-koreai vállalatok közvetlen tőkebefektetéseinek növelése. A magyarországi befektetések jelenlegi becsült állománya 1,3 milliárd dollár. Mintegy 40 koreai vállalkozás működik Magyarországon, amelyek hozzávetőleg 20 ezer munkavállalót foglalkoztatnak. A legismertebb dél-koreai konglomerátumok szinte mindegyike jelen van a magyar piacon: a Samsung Csoport, az LG Csoport, aDaewoo Csoport és a Hanwha Csoport is. A dél-koreai cégek fontos potenciális befektetési célországként tekintenek Magyarországra, és folyamatosan érdeklődnek a további befektetési lehetőségek iránt.

A Koreai Köztársaság a kelet-ázsiai térség vezető gazdasági hatalma, a G20 tagja, a világ 14. és Japán, Kína és India után Ázsia 4. legnagyobb gazdasága. A KSH 2010. évi adatai szerint Dél-Korea az ázsiai országok viszonylatában Magyarország 2. legnagyobb kereskedelmi partnere és 7. legjelentősebb exportpiaca.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tornyos Kata 2024. december. 23. 10:54

Lehet, hogy már nem a magyarok a finnek kedvencei, de azért még mindig nagyon várnak minket – mi igaz a finn sztereotípiákból?

Állandó sötétség, télen-nyáron meg lehet fagyni, kiváló az oktatás, és nem utolsósorban a legboldogabb ország a világon. Nagyjából ezek a jellemzők jutnak eszébe a magyaroknak Finnországról, ahova meglepően kevesen költöznek közülünk, annak ellenére, hogy rokonok vagyunk, más skandináv országok pedig kifejezetten népszerű kivándorlási célpontok. A finn kormány szinte kampányszerűen próbálja beszippantani a külföldieket – hogyan segítik a beilleszkedésüket, és milyen a háborús készültségben lévő Finnországban élni?