240 millió tonna szenet hozhatnak felszínre egy különös módszerrel Dorogon
Magyarországon eddig nem alkalmazott eljárással hasznosítaná a több száz méter mélységben lévő széntelepeket Ajka, Dorog és Pécs térségében a Wildhorse Energy magyarországi leányvállalata - olvasható a Napi Gazdaság hétfői számában.
A technológia lényege, hogy külszínről mélyített fúrásokkal először felderítik a szénvagyon elhelyezkedését, nagyságát, majd szintén mélyfúrásokon keresztül oxigént juttatnak a mélybe a szén hevítésére. Az így keletkező fűtőanyag, a légnemű széngáz a fúrólyukakon, csővezetékeken keresztül jön a felszínre.
Az ausztrál cég magyarországi leányvállalata megkapta az engedélyeket a kutatásra, s Pécsett megkezdődtek a kutatófúrások is. A beruházás jövőre kezdődik a dorogi medencében, ahol a számítások szerint 240 millió tonna barnaszén található a mélyben - mondta el a Napi Gazdaságnak Korompay Péter, a Magyar Bányászati és Kohászati Egyesület dorogi titkára.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.