Gazdaság MTI 2011. november. 08. 14:42

Visszaesett az Alstom nyeresége, de sok megrendelést kapott

Az Alstom csoport értékesítési árbevétele 10 százalékkal, mérleg szerinti eredménye 9 százalékkal csökkent a folyó pénzügyi év első felében, új megrendeléseinek értéke viszont 45 százalékkal emelkedett az előző évihez képest - írják az Alstom féléves jelentésében.

A 2011-es pénzügyi év első félévében, április 1-je és szeptember 30-a között az Alstom Csoport értékesítési árbevétele a világgazdasági lassulással csökkenő megrendelések miatt 10 százalékkal 9,4 milliárd euróra csökkent. Mérleg szerinti eredménye 363 millió euró lett, 9 százalékkal alacsonyabb az előző évi 401 millió eurós bázisnál.

Az első félévben az előző évinél 45 százalékkal magasabb, 10,2 milliárd euró értékben kapott új megrendeléseket az Alstom. A szeptember 30-i állás szerint teljes megrendelés állománya 47 milliárd euróra rúgott, ami 29 havi árbevételnek felel meg.

Az Alstom Csoport megújuló energiaforrások üzletága Brazíliában és Etiópiában szélerőművekre, Indiában és Latin-Amerikában vízierőművekre kapott jelentős megrendeléseket az első pénzügyi félévben.

Alstom szerelvény összeszerelő üzem Lengyelországban
MTI / PAP

A közlekedés üzletág jelentős szállítási és karbantartási megbízást nyert el Oroszországban mozdonyokra, Lengyelországban pedig nagy sebességű vonatokra.

Az áramátviteli üzletág 1,9 milliárd euró értékben kapott megrendeléseket: Szaúd-Arábiában energiahálózat fejlesztésére, Irakban pedig úgynevezett GIS (Gas Insulated Switchgear) állomásokra és transzformátorokra.

A hőerőmű üzletág két nagy megrendelést kapott az első félévben gőzturbinák szállítására Malajziában és Észtországban, elnyert 8 gázturbina-megrendelést, növelte a környezetvédelmi vezérlő berendezések és az erőmű szerviz-szolgáltatások értékesítését.

Az Alstom az üzleti tevékenység első félévi élénkülésére alapozva a folyó pénzügyi év második felében az értékesítési árbevétel növekedését és a költségcsökkentési program sikerének köszönhetően az üzleti eredmény javulását, ezzel párhuzamosan a szabad forgóeszközök növekedését várja.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.