Gazdaság MTI 2011. október. 28. 09:20

Pluszban nyitott a BUX, maradhat a pozitív hangulat

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 95,06 pontos emelkedéssel, 18 123,01 ponton nyitott pénteken. A csütörtöki záró értékéhez képest ez 0,53 század százalékos erősödés.

A kereskedők szerint a pozitív nemzetközi befektetői hangulat jótékony hatással lehet a magyar részvénypiacra is.

Varga Zoltán, a QUAESTOR Zrt. elemzője a kereskedés nyitása előtt kifejtette: továbbra is pozitív a nemzetközi befektetői hangulat, amely a hazai részvénypiacra is jótékony hatással lehet. A Mol és az OTP lehet a húzóerő a következő napokban is, az olajpapír esetében 18 200-18 300 forint között, míg a bankpapírnál 3750 forintnál húzódik ellenállási szint, mely megállíthatja az emelkedést - közölte. Úgy vélte, hogy érdemes "fél szemmel" a Magyar Telekomra is figyelni, 530 forint áttörése esetén emelkedés indulhat a távközlési vállalat árfolyamában.

Stiller Ákos

Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője szerint a világ határozott "hegymenetbe" váltott, amiből Magyarországon két instrumentum kimarad: az OTP és a forint. Ugyanakkor - hívta fel a figyelmet -, ha a világban elég sokáig kitart a jókedv, akkor ezekben is lehetnek olyan napok, amikor gyors emelkedést lehet majd látni. Hozzátette: talán a pénteki még nem lesz ilyen, bár alapvetően jó hangulatú a nyitás.

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 663,32 pontos, 3,82 százalékos emelkedéssel, 18 027,95 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 20,7 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest, a Mol és az OTP kiemelkedően teljesített.

A Mol 1000 forinttal, 5,95 százalékkal 17 805 forintra erősödött, 4,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 211 forinttal, 6,14 százalékkal 3650 forintra nőtt, a forgalmuk 13,4 milliárd forintot tett ki.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Bábel Vilmos 2025. január. 10. 09:30

A szélsőjobb és Elon Musk migrációs népszavazást csinálna a német választásból, pedig sokkal többről szól

Egy végtelenül rossz hangulatban lévő Németország választ magának új képviselőket február 23-án. Gazdaság- és társadalompolitikai krízis van az országban, és ezt mostanra mindenki megérezte. Ez sok más nyugati demokráciára is igaz, de a németek jobban megszenvedik, mert a bukott modellt a sajátjuknak érezhették. Nem valószínű, hogy egy új kancellár alapvető kérdésekben másfelé vinné az országot, mint az elődje. Az ajánlat inkább az, hogy jobban csinálna hasonló dolgokat, kis változtatásokkal. A szélsőjobb közben a migráció kérdésében közelebb került a közhangulathoz, mint bármelyik másik párt. Az osztrák példától félnek a demokratikus pártok.