2011. szeptember. 26. 06:28 MTI Utolsó frissítés: 2011. szeptember. 26. 06:32 Gazdaság

Cséfalvay: jónak kell lenni és lesz pénz

A kutatás-fejlesztés és az innováció lesz a következő uniós költségvetési-tervezési időszak egyetlen nyertes területe - mondta Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára a Világgazdaságnak adott interjúban.

Magyarországon még mindig gyengélkedik a kutatás-fejlesztés és innováció, miközben a 2014–20-as új tervezési-költségvetési időszakban ez lesz az egyetlen nyertes terület az unióban – mondta a Világgazdaság hétfői számában megjelent interjúban Cséfalvay Zoltán, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) államtitkára. 

Az Európai Unió következő költségvetésében 35 milliárd euró után már 80 milliárd eurót fordítanak kutatás-fejlesztésre és innovációra, s ez az egyetlen terület, ahol az EU büdzsé nő. Ehhez képest a kohéziós alapnál, a strukturális alapoknál és a mezőgazdasági támogatásoknál csökkenésre, vagy az elérhetőségük szigorítására lehet számítani - fogalmazott az államtitkár.

Cséfalvay Zoltán véleménye szerint a pénzhez úgy lehet hozzájutni, hogy jónak kell lenni, ráadásul sokaknak kell jónak lenni. Minél szélesebb a bázis, minél több a kutató-fejlesztő munkahely, annál nagyobb az esély az EU-pénzek elérésére, amelynek legfőbb kritériuma a kiválóság, és egyedül a teljesítmény számít - mondta az államtitkár.

A kormány adókedvezménnyel támogatja a k+f és az innovációs tevékenységet: a nagyvállalatok adókedvezménye 25, a kis- és középvállalkozásoké 35, a fiatal, innovatív vállalkozásoké 60 százalék, amit a társasági adó-alapból lehet levonni - tette hozzá Csáfalvay.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.