A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 18,76 pontos, 0,11 százalékos csökkenéssel, 16 779,45 ponton zárt pénteken. A tőzsdeindex Matolcsy György délutáni bejelentései előtt még 16 900 pont fölött járt.
A nap nagy részében a héten kialakult pozitív hangulatban folyt a kereskedés, majd délután az alacsony forgalom szülte bizonytalanság, továbbá a megjelent hazai gazdasági hírek hatására lefelé vették az irányt az árfolyamok – mondta el Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. határidős üzletkötője.
Matolcsy György beszédének hatására beszakadt BUX és tíz perc alatt csaknem háromszáz pontot zuhant. Sőre hozzátette, hogy ezzel egy időben a külföldi tőzsdeindexek is lejjebb jöttek. A nap végi visszaesésből a zárásban fölfelé korrigáltak az árak, és a záró szakaszban jelentős volt a forgalom a nap korábbi szakaszához viszonyítva – fejtette ki az üzletkötő, majd hozzáfűzte: ebből is látszik, hogy mindenki csak tapogatja az irányt. A részvénypiac forgalma 14,3 milliárd forint volt, a vezető részvények a Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Gabler Gergely, az Erste Befektetési Zrt. elemzője szerint a devizahitelek végtörlesztése továbbra is a figyelem középpontjában volt. A parlamentnek pénteken beterjesztett javaslat nem tartalmazza azokat az elemeket, amelyek a korábban elterjedt spekulációk szerint szűkítették volna a törlesztők körét. Mindez érintette az OTP árfolyamát, amelynek a nap végén visszaesett az árfolyama, viszont a zárásban "valaki jól bevásárolt", így végül minimális pluszban zárt a bankpapír – számolt be az elemző.
A Mol 160 forinttal, 1,07 százalékkal 15 105 forintra erősödött, 4,4 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 10 forinttal, 0,27 százalékkal 3740 forintra nőtt, forgalmuk 7 milliárd forintot tett ki. Az FHB viszont 9,64 százalékos visszaeséssel, 506 forinton zárta a kereskedést, forgalma 239 millió forint volt. A Magyar Telekom árfolyama 5 forinttal, 1,03 százalékkal 492 forintra emelkedett, forgalma 604,2 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 900 forinttal, 2,69 százalékkal 32 500 forintra csökkent, a részvények forgalma 1,6 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama nem változott, 15.180 forintot ért, forgalma 115,2 millió forint volt. A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 1.399,74 ponton zárt pénteken, ez 10,43 pontos, 0,74 százalékos csökkenés a csütörtöki záráshoz viszonyítva.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.