Az NGM szerint a stresszteszt fontos eleme a válságra adott átfogó válasznak
A válságra adott átfogó válasznak fontos eleme az a határozott fellépés, amely az Európai Unió bankrendszerében megfigyelhető tartós gyengeség befektetői megítélésének kezelését célozza az Európai Tanács jóváhagyásával, ebben az összefüggésben a 2011-2012-es időszakban 91 bankot vizsgáló EU-szintű stressz-teszt célja, hogy felmérje az EU bankrendszerének ellenálló képességét a negatív sokkokkal szemben - hangsúlyozza a Nemzetgazdasági Minisztérium az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében.
A tárca megjegyzi, hogy a stresszteszt, amely a szokásos felügyeleti eszköztár részének tekinthető, nem előrejelzés. A teszt célja, hogy olyan eszközt biztosítson, amely a résztvevő bankok veszteségviselő képességét méri fel egy szélsőségesen nehéz helyzetet képviselő, lehetséges, de várhatóan meg nem valósuló stressz-forgatókönyv alapján. Magyarországról egy bank, az OTP Bank Nyrt. vett részt az EU-szintű stressztesztben, amelynek eredménye alapján a bank megfelelően tőkésített, a hibrid tőkeelemek nélküli, alapvető tőke (Core Tier 1) tőkemegfelelési mutatója az 5 százalékos küszöb felett marad a stressz-forgatókönyv szerint is.
A nemzetgazdasági miniszter üdvözli a teszt eredményeinek, valamint a résztvevő bankcsoport szuverén kitettségeinek közzétételét érintő fokozott átláthatóságot - tartalmazza a közlemény. Az NGM leszögezi: Magyarország elkötelezett a pénzügyi stabilitás megőrzése és egy átfogó EU-szintű stratégia részeként a bankrendszer sokkellenálló képességének további megerősítése mellett.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.