2011. július. 08. 17:01 MTI Utolsó frissítés: 2011. július. 08. 16:34 Gazdaság

Sanghaj hatodik a globális pénzügyi központok rangsorában

A csúcsra tör Sanghaj a globális pénzügyi központok rangsorában, az idén már a hatodik legversenyképesebb a világon. A városvezetés célja, hogy 2020-ra a Sanghaj váljon Kína fő pénzügyi központjává.

Két helyet javítva tavalyi helyezésén, a világ hatodik legversenyképesebb pénzügyi központja lett az idén Sanghaj - derül ki az Új Kína hírügynökség és a Dow Jones a nemzetközi pénzügyi központok helyzetét vizsgáló felméréséből. A pénteken közzétett lista élén - csakúgy, mint 2010-ben - New York, London és Hongkong áll, az első tíz közé még Szingapúr, Párizs, Frankfurt, Sydney és Amszterdam jutott be. A kínai városok közül Peking a 14., Sencsen a 21. helyet szerezte meg. A lista nagyjából megegyezik a brit Z/Yen Group által félévente frissített globális pénzügyi központ index rangsorával, amelyet London, New York és Hongkong vezet, Sanghaj itt - Tokióval együtt - az ötödik helyen szerepel.

Az Új Kína és a Dow Jones kutatása a világ 45 legnagyobb pénzügyi központját a pénzügyi szektor általános teljesítménye, valamint a fejlődési lehetőségek alapján rangsorolta. Utóbbi szempontot illetően Sanghaj kapta az összes város közül a legmagasabb pontszámot, ami az iparág több éve adott, stabil kedvező feltételeinek és a városvezetés által az elmúlt hónapokban felvázolt, következő időszakra vonatkozó fejlesztéspolitikának is betudható.

A 2011-2015 közti ötéves terv időszakában kiemelt cél a város pénzügyi-kereskedelmi világközpont jellegének erősítése, ami az infrastruktúra fejlesztésén túl kedvező jogi háttér, egyszerűbb adminisztráció, a pénzügyi innovációk számára szükséges eszközök biztosítását, valamint a fiatal tehetségek városba vonzását is magába foglalja. A városvezetés hosszú távú célja, hogy 2020-ra Hongkongot is megelőzve Sanghaj váljon Kína első számú pénzügyi központjává.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.