BÉT: vegyes várakozások a budapesti részvénypiacon
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 86,08 pontos emelkedéssel, 22.568,71 ponton nyitott szerdán. A keddi záró értékéhez képest 0,38 százalékkal erősödött.
Az elemzők eltérően ítélték meg a szerdai kereskedési napon várható árfolyammozgást. Balásy Zsolt, a Concorde Értékpapír Zrt. elemzője szerint a rosszabb hangulatban inkább lefelé mehet majd a BUX. Felidézte, hogy a görögországi jó hír után már ismét negatív amerikai határidőket látni. Kedden bizalmat szavazott a görög parlament a kormánynak, így a kabinet meghozhatja azt a rendkívül kemény megszorító intézkedéscsomagot, amely előfeltétele annak, hogy megkapja az országot sújtó mély gazdasági válság leküzdéséhez szükséges külföldi hitelcsomag 12 milliárd eurós újabb részletét. Emlékeztetett arra is, hogy a magyar piac a keddi emelkedésből is teljesen kimaradt: a Mol INA-ért való küzdelme miatti zuhanása rontotta a hazai a hangulatot. Szerinte a Magyar Telekom az egyetlen részvény a magyar piacon, amelyben van erő és ez maradhat is talán a romló hangulat ellenére is.
Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője úgy vélekedett: a nemzetközi hangulat enyhe pozitív nyomást ad a hazai piacnak, így az pozitívan kezdhet, de az elmúlt napok alacsony forgalma várható továbbra is. Hozzátette: izgalmas lehet a Mol viselkedése a keddi nap után.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 5,45 pontos, 0,02 százalékos csökkenéssel, 22.482,63 ponton zárt kedden. A Mol 720 forinttal, 3,28 százalékkal 21.250 forintra csökkent, 8,9 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 50 forinttal, 0,88 százalékkal 5.750 forintra erősödött, forgalmuk 8,1 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 25 forinttal, 4,50 százalékkal 580 forintra nőtt, forgalma 1,7 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 160 forinttal, 0,44 százalékkal 36.285 forintra emelkedett, a részvények forgalma 577,5 millió forintot ért el.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.