A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 122,97 pontos emelkedéssel, 24 112,50 ponton nyitott csütörtökön. A legutóbbi, szerdai záró értékéhez képest 0,51 százalékkal erősödött.
Az MTI által megkérdezett szakértők már a nyitást megelőzően emelkedést vártak. Ballai Zoltán, a Raiffeisen Bank Zrt. üzletkötője szerint folytatódik az "értelmetlen" részvényvásárlás, miközben megállíthatatlan az arany és az ezüst árának emelkedése, mint ahogy az euró-dolláré is. A rendkívül rossz hírek ellenére a piacok felfelé tartanak és ez várható a magyar piacon is. A bróker a nap végére 200-250 pontos BUX-emelkedésre számít.
Takács Szabolcs, a KBC Equitas Zrt. üzletfejlesztési igazgatója is emelkedést vár a nemzetközi piacok alapján. A szakember szintén felhívta az arany és az ezüst árának emelkedésére és a dollárnak az euróval szembeni gyengülésére a figyelmet. Hozzátette, több amerikai vállalati hír lát csütörtökön napvilágot, ami befolyásolhatja az árfolyamokat. A szerdai optimizmus kitartani látszik - mondta Takács Szabolcs -, ami a Budapesti Értéktőzsdén legalább a délelőtt folyamán érzékelhető lesz. A nap második felének teljesítménye nagyban függ az időközben napvilágra kerülő információktól.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 388,83 pontos, 1,65 százalékos emelkedéssel, 23 989,53 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 14,4 milliárd forint volt, a vezető részvények a stagnáló Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. A Mol 400 forinttal, 1,67 százalékkal 24 300 forintra erősödött, 2,2 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 119 forinttal, 1,96 százalékkal 6199 forintra nőtt, forgalmuk 8,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama nem változott 614 forintot ért, forgalma 922,9 millió forint volt. A Richter papírok árfolyama 1000 forinttal, 2,68 százalékkal 38 250 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,5 milliárd forintot ért el.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.