2011. március. 15. 13:24 MTI Utolsó frissítés: 2011. március. 15. 13:25 Gazdaság

Csökkent az olaj ára

Több mint két százalékkal 110 dollár alá csökkent hordónként az északi-tengeri kőolaj ára kedden délelőtt, aminek két oka van: részben a globális piacokra jellemző általános kockázatkerülés, valamint a világ harmadik legnagyobb olajfelhasználójának számító Japán gazdasági kilátásainak a bizonytalansága.

Elemzők szerint rövid távon csökkenhet Japánban a kőolaj felhasználás, mert a földrengés következtében lassul az ipari termelés, és akadozik a szállítás, a későbbiekben viszont megugorhat a fogyasztás, ha az újjáépítés során Japán olajtüzelésű erőművekkel váltja ki a földrengésben megsérült nukleáris reaktorokat. 

A Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) kedden azt jelezte, hogy kész felszabadítani stratégiai olajkészleteiből, ha Japánnak szüksége lenne rá, mindamellett a szervezet szerint elegendőek a készletek a szigetországban a földrengés és a szökőár után. 

A piacokat változatlanul nyugtalanítják a közel-keleti fejlemények is, amelyeknek legújabb fejezeteként szaúdi katonák érkeztek Bahreinbe, hogy az Öböl Menti Arab Államok Együttműködési Tanácsa (GCC) erőfeszítéseinek a keretében a szigetország szorongatott kormányának a védelmére keljenek.

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Tornyos Kata 2025. január. 07. 12:00

Vészesen terjednek a légúti fertőzések, de honnan tudjuk, hogy coviddal, influenzával vagy megfázással van-e dolgunk?

A téli időszak minden évben egyet jelent az influenzaszezonnal, és ez idén sincs másként. Magyarországon fokozódik a járványhelyzet, szinte mindenki talál a környezetében olyan embert, aki lázra vagy köhögésre panaszkodik, de még nem késő beadatni az influenza elleni védőoltást a HVG által megkérdezett szakértők szerint. Mi a különbség tünet és tünet között, és melyik légúti megbetegedés lehet igazán veszélyes? Erről is beszélt Várdi Katalin pulmonológus és Kemenesi Gábor virológus.