Idegesek a piacok, a BUX egyelőre pluszban áll
Mélyen, 22 ezer pont alatt kezdte a napot a BUX, a kereskedés bő első órájának végén azonban mérsékelt pluszban állt a mutató.
Az amerikai piacok erőteljes, 1,84-1,89 százalék közötti tegnapi esése után Ázsia főbb indexei 0,8-1,7 százalékos mínusszal zártak. A Japánt megrázó 8,9-es erősségű földrengés sokkolta a piacokat, de a vártnál rosszabb februári kínai inflációs adat is rányomta a bélyegét a kereskedésre.
Feszülten várják a befektetők a híreket a Közel-Keletről, s az eurózóna állam- és kormányfőinek rendkívüli találkozójáról is. Az arab világból, ma Szaud-Arábia lesz a fókuszban: kérdés átterjed-e a térség konfliktusa a világ legnagyobb olajkitermelőjére. Az uniós vezetők pedig a versenyképesség javítását célzó intézkedések mellett az adósságválság megoldásának lehetőségeiről tárgyalnak.
A piacok idegesek. Az európai tőzsdék mélyen nyitottak, de a kereskedés bő egy órájának a végén már „csak” 0,2-0,8 százalékos mínuszban álltak.
A BÉT részvényindexe a kereskedés elején a 22 ezres határ alatt is megmerült (napi minimuma eddig 21 86,2 pont volt), negyed 11-kor azonban az előző napi záráshoz képest 0,3 százalékos pluszban, 22 170,3 ponton állt. A forgalom 2,9 milliárd forint volt.
A vezető részvények vegyesen szerepeltek. A Mol 22 750 forintos árfolyama 0,2 százalékos csökkenést jelent az előző napi záráshoz képest. Az OTP 5418 forinton, 0,6 százalékkal a csütörtöki utolsó ár fölött járt. A Magyar Telekom 569 forintos ára 0,7 százalékos, a Richter 37 390 forintos jegyzése 1,1 százalékos emelkedést takar.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.